Zapowiedź wyjazdowego meczu z Czarnymi Radom

Dopiero rozpoczynaliśmy zmagania w sezonie 2021/2022, a przed nami już 23. kolejka PlusLigi. W niej zmierzymy się w hali Radomskiego Centrum Sportu z Cerrad Enea Czarni Radom. 

Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Jakuba Bednaruka w obecnym sezonie radzi sobie mocno zmiennie. Radomianie wygrali siedem spotkań, a przegrali piętnaście. Ten bilans daje im 20 punktów i 12. lokatę w tabeli. Należy jednak wspomnieć, że siatkarze Czarnych Radom, jako jedyni w sezonie 2021/2022 wygrali z Klubowym Mistrzem Europy, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Miało to miejsce całkiem niedawno, bo 2 marca. Następnie ekipa z Radomia rywalizowała 6 marca z Cuprum Lubin i po tie-breaku musiała uznać wyższość rywali. 

Wiemy, jaka jest sytuacja w tabeli i wiemy, ile tracą do nas zespoły, które są za nami. W tym gronie jest choćby drużyna z Radomia, która traci do nas punkt. Teraz o wszystkim będą decydowały bezpośrednie mecze. Zdaję sobie też sprawę z tego, że na wyjazdach spisujemy się trochę gorzej niż u siebie na hali, więc teraz nadarza się okazja, żeby ten bilans nieco poprawić – mówi trener LUK Lublin, Dariusz Daszkiewicz. 

Dla przypomnienia, w pierwszej części rundy zasadniczej triumfowaliśmy nad Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. 

Początek meczu w Radomiu o godzinie 17:30. Transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport.