Z punktem z Bydgoszczy

Mecz BKS Visła Bydgoszcz – LUK Politechnika Lublin w ujęciu Mateusza Bosiackiego

Drugie spotkanie w 2021 roku także nie poszło po myśli LUK Politechniki Lublin. W zaległym meczu 15. kolejki Tauron 1. Ligi lublinianie ulegli BKS Viśle Bydgoszcz 2:3. Po dwóch rozegranych setach zdecydowanie bliżej zwycięstwa była drużyna prowadzona przez Marcina Ogonowskiego, która prowadziła już 2:0. Przełomowym momentem była trzecia partia. W niej przy stanie 10:10 świetne serwisy posłał Konrad Stajer, dzięki czemu nasza drużyna wyszła na kilkupunktowe prowadzenie i dowiozła je do końca tej odsłony. To przełożyło się na czwartego seta, w którym ponownie górą byli lublinianie, w wyniku czego doprowadzili do tie-breaka. Ten zdecydowanie lepiej ułożył się po myśli gospodarzy, którzy pewnie zwyciężyli do 5. Dla drużyny prowadzonej przez Macieja Kołodziejczyka to trzecia porażka w sezonie 2020/2021.

BKS Visła Bydgoszcz – LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5)

BKS: Gałązka (9) Marcyniak (12), Galabov (17), Karpińskii (23), Masny (4), Łaba (11), Bonisławski (libero) oraz Kaźmierczak, Kosiba (4)

LUK: Wachnik (3), Rusin (13), Sobala (9), Pająk (7), Stajer (12), Goss (14), Majstorović oraz Cabaj (libero), Mehić (9), Seliga, Durski

Czasu na odpoczynek LUK Politechnika Lublin nie ma zbyt wiele. Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 podopieczni Macieja Kołodziejczyka zagrają we własnej hali z MCKiS Jaworzno.