Trener Daszkiewicz na dłużej z nami!

Jego misja była jedną z najtrudniejszych: podnieść poziom świetnie grającej drużyny. Jego doświadczenia i autorytet miały natychmiast dać nowy bodziec. Z obu zadań Dariusz Daszkiewicz wywiązał się jak na Trenera tej klasy przystało! W PlusLidze nadal będzie wyznaczał kurs LUK Politechniki Lublin!

Trener Daszkiewicz objął drużynę w styczniu. Szybko znalazł wspólny język ze świetnie prowadzącym Drużynę Maciejem Kołodziejczykiem, resztą sztabu i przede wszystkim siatkarzami. Już w debiucie prowadzona przez niego Drużyna pokonała 3-0 BBTS Bielsko-Biała.

Trener Daszkiewicz pokazał, jak we wzorowy sposób objąć drużynę w trakcie sezonu. Był jak najlepszy alchemik, znakomicie bilansując proporcje: tego, co z sukcesami zbudowano, z tym co mógł wnieść w krótkim czasie; treningu siłowego, kluczowego przed decydującymi meczami i walki o pozycję w tabeli; w końcu- tego co, najlepsze w zawodnikach, których znał i poznawał z tym, co nowego mogli dać. Cieszę się, że nie zaniedbał także relacji ze sztabem. Z satysfakcją obserwuję, jak we współpracy z nim rozwija się Maciek Kołodziejczyk. Trener Daszkiewicz to gwarancja wykorzystania stu procent potencjału drużyny – zauważa Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Dariusz Daszkiewicz poprowadził Drużynę w 17 meczach. Z 15 zwycięstw szczególnie prestiżowe były te, odniesione w play-offach oraz przeciwko najgroźniejszym rywalom w fazie zasadniczej. BBTS Bielsko-Biała i BKS Visła Bydgoszcz nie ugrały w nich nawet seta. Pod wodzą Daszkiewicza Drużynie zdarzyły się dwie pięciosetowe porażki.

Awans do PlusLigi z LUK Politechniką Lublin spełnił oczekiwania nie tylko osób zarządzających klubem, kibiców, ale też moje. Wspólnie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym pokazaliśmy, że w Lublinie jest miejsce do rozwoju siatkówki, więc z przyjemnością podjąłem się prowadzenia drużyny w PlusLidze. To także docenienie mojej dotychczasowej pracy przez Zarząd, za co dziękuję. Nie ulega wątpliwości, że przed wszystkimi w klubie jeszcze dużo pracy, bo tego wymaga od nas PlusLiga, ale wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć każdy wyznaczony cel – mówi Dariusz Daszkiewicz. 

Przed trenerem Daszkiewiczem 9. sezon w PlusLidze. Dotychczas prowadził zespoły z Kielc i Katowic.