Runda zasadnicza w liczbach

Runda zasadnicza sezonu 2020/2021 dobiegła końca.  Zakończyliśmy ją na 1. miejscu w tabeli Tauron 1. Ligi. Spójrzmy, jak prezentowała się w niej nasza drużyna pod względem liczbowym.

74 – tyle punktów zdobyliśmy w pierwszej części sezonu. Drugą w tabeli BKS Visłę Bydgoszcz wyprzedziliśmy o cztery oczka, natomiast trzeci BBTS Bielsko-Biała o osiem. 

24 – tyle zwycięstw zapisaliśmy na swoim koncie, z czego 14 w lubelskiej Hali MOSiR, a 10 w meczach wyjazdowych. Co ważne, na swoim terenie jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

2 – zaledwie dwa tie-breaki rozegraliśmy w rundzie zasadniczej i w dwóch musieliśmy uznać wyższość przeciwników: BKS Visły Bydgoszcz i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

94 – tyle setów rozegraliśmy, aby poznać zwycięzcę danego spotkania. 77 padło naszym łupem, 17 przeciwników. 

24 – skoro tyle razy schodziliśmy z parkietu, jako zwycięzcy, to też tyle statuetek MVP mamy na swoim koncie. Najwięcej, bo siedem zgarnął Grzegorz Pająk. Pięciokrotnie najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Szymon Romać. Po trzy zgromadzili: Jakub Wachnik, Wojciech Sobala i Paweł Rusin. Po jednej dostali: Kamil Szaniawski, Konrad Stajer i David Mehić. 

264 – tyle punktów zdobył najlepiej punktujący w naszej drużynie Szymon Romać. 

32 – po tyle asów serwisowych posłali na drugą stronę: Konrad Stajer, Grzegorz Pająk i Szymon Romać.

47 – Konrad Stajer to także najlepiej blokujący zawodnik w naszym zespole, bowiem łącznie zablokował rywali 47 razy. 

57,62% –  taki % przyjęcia zanotował Paweł Rusin, co plasuje go w czołówce najlepiej przyjmujących siatkarzy rundy zasadniczej.

4 149 – to z kolei łączna liczba wymian z naszym udziałem.

38 godz. 14 min. – tyle czasu łącznie spędziliśmy na parkiecie w rozgrywkach ligowych, jest to najmniej ze wszystkich zespołów. Najdłuższy mecz z naszym udziałem trwał 2 godz. 2 min. (z Krispolem Września). Natomiast najkrótszy – 1 godz. 1 min. (z Norwidem Częstochowa).