Runda zasadnicza w liczbach

fot. Grzegorz Winnicki

26 meczów, niemal siedem miesięcy zmagań, niezliczony wysiłek. Runda zasadnicza PlusLigi w naszym wykonaniu dobiegła końca. Do zakończenia sezonu 2021/2022 pozostały nam dwa mecze o miejsce 11. Naszym rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Suwałkach – 14 kwietnia, o godz. 20:30. Rewanż w Lublinie został zaplanowany na 20 kwietnia, również na godz. 20:30. 

W rundzie zasadniczej odnieśliśmy osiem zwycięstw, a 18 razy zeszliśmy z parkietu pokonani. Wygrane zanotowaliśmy nad takimi rywalami, jak: GKS Katowice, PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Asseco Resovia Rzeszów, Ślepsk Malow Suwałki, Projekt Warszawa oraz dwukrotnie nad Cerrad Enea Czarni Radom. Wygraliśmy 36 setów, a przegraliśmy 62, czyli łącznie na parkietach PlusLigi w pierwszej części sezonu rozegraliśmy 98 setów, w których zdobyliśmy 1516 punktów. 

W pierwszym dla nas sezonie w PlusLidze nie udało nam się wygrać z Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpolem AZS Olsztyn, Treflem Gdańsk, PSG Stalą Nysa i z Aluronem CMC Warta Zawiercie. O lepsze rezultaty z tymi drużynami powalczymy w kolejnym sezonie. 

Patrząc na indywidualne statystyki, najlepiej punktującym siatkarzem w naszych szeregach był Bartosz Filipiak, który zapisał na swoim koncie 394 punkty. To 7. najlepszy wynik w tym sezonie. Z kolei najlepiej blokującym został  Jan Nowakowski. Nasz środkowy zablokował rywali łącznie 55 razy i zajął 5. miejsce wśród wszystkich blokujących. Najwięcej asów serwisowych na drugą stronę siatki posłał Grzegorz Pająk – 28. Nasz kapitan zdobył także najwięcej statuetek MVP – 3. Najlepiej przyjmującym po naszej stronie był Dustin Watten, który przyjmował na poziomie 55,10%, co jest trzecim najlepszym wynikiem. Nasz libero ustępuje jedynie Jakubowi Popiwczakowi z Jastrzębskiego Węgla oraz Pawłowi Zatorskiemu z Asseco Resovii Rzeszów.