Rozpoczynamy okres przygotowawczy przed PlusLigą

W poniedziałek 2 sierpnia rozpoczniemy okres przygotowawczy do debiutanckiego sezonu w PlusLidze, który potrwa do końca września. W tym czasie rozegramy kilka spotkań kontrolnych i weźmiemy udział w czterech turniejach.

Pierwszym sprawdzianem przed sezonem 2021/2022 będzie występ w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki (5-8 sierpnia w Krakowie). Na początek zmagań zagramy z Aluron CMC Warta Zawiercie. 

Natomiast przed własną publicznością nasz zespół zaprezentuje się już na początku września podczas turnieju rozgrywanego w Lublinie. Wystąpią w nim Cerrad Enea Czarni Radom, Ślepsk Malow Suwałki i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Kolejny weekend września to turniej w Kozienicach z naszym udziałem, Indykpolu AZS Olsztyn, ponownie drużyny z Radomia i Barkom Każany Lwów. W międzyczasie zmierzymy się w sparingu z Asseco Resovią Rzeszów (8 września w Lublinie, rewanż w Rzeszowie dziesięć dni później). 

Dwa kolejne turnieje, które nas czekają to te w Kielcach i w Gorlicach. W województwie świętokrzyskim będziemy rywalizować z czeskim VK Ostrava i ukraińskim WK Winnica. Z kolei w Małopolsce na zakończenie sparingowych zmagań sprawdzimy formę na tle Stali Nysa, GKS Katowice oraz Cuprum Lubin.