Pucharowe zmagania w Warszawie

Środa minie nam pod znakiem Tauron Pucharu Polski. W 2. rundzie zagramy na wyjeździe z Projektem Warszawa.

W 1. rundzie pucharowych rozgrywek w grudniu pokonaliśmy Chemeko System Gwardię Wrocław 3:1. Natomiast zespół ze stolicy kraju awans do kolejnej rundy wywalczył w Tomaszowie Mazowieckim, wygrywając bez straty seta z miejscową Lechią.

Nasz najbliższy rywal prowadzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Andreę Anastasiego w zmaganiach ligowych radzi sobie bardzo dobrze. Projekt rozegrał dotychczas 14 spotkań, notując 10 zwycięstw i 4 porażki, co przy bilansie 29 punktów plasuje ich na 5. miejscu w tabeli. Jedną ze wspomnianych już wygranych przeciwnicy odnieśli z nami, kiedy to w październiku w Hali Urysnów zwyciężyli 3:1. Po raz ostatni Warszawianie rywalizowali 3 stycznia (przegrana 2:3 z Cerrad Enea Czarni Radom). Po tym spotkaniu kolejne z ich udziałem zostały przełożone ze względu na wykrycie przypadków zakażenia koronawirusem.

My do Warszawy udajemy się po bardzo trudnym sobotnim meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Trudno przewidzieć kto w tym meczu jest faworytem. My mamy za sobą wyczerpujące spotkanie w lidze, a Projekt dłuższą wymuszoną przerwę, która wyeliminowała ich z treningów. Jedziemy do Warszawy zagrać dobre zawody, a co nam to da, okaże się późnym wieczorem – mówi środkowy Konrad Stajer.

Początek meczu w Hali Torwar o godzinie 19:00.