Po trzy punkty i pozycję lidera

Przed naszą drużyną domowy mecz 20. kolejki Tauron 1. Ligi. W nim podejmiemy lidera tabeli – BBTS Bielsko-Biała, z którym mamy rachunki do wyrównania. 

W pierwszej rundzie bielszczanie pokonali nas w trzech setach, a było to 17 listopada 2020 roku. Od tego czasu wygraliśmy 10 meczów i dwukrotnie zostaliśmy pokonani. Sobotnie spotkanie to nie tylko szansa na rewanż, ale także okazja do przeskoczenia bielszczan w tabeli. Podopieczni Harry’ego Brokkinga wyprzedzają LUK Politechnikę Lublin o dwa punkty.  Dodatkowo zespół BBTS-u na sobotnie starcie wyjdzie podrażniony ostatnią ligową porażką z BKS Visłą Bydgoszcz (0:3). 

Natomiast lublinianie podejdą do niego po pewnym zwycięstwie odniesionym we Wrześni nad miejscowym Krispolem (3:0). Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby podobny wynik padł w sobotę. O to z pewnością postara się nasz sztab szkoleniowy z nowym trenerem na czele – Dariuszem Daszkiewiczem. – BBTS Bielsko-Biała to bardzo mocny przeciwnik i lider tabeli, który w trwającym sezonie odniósł zaledwie jedną porażkę. To tylko świadczy o sile zawodników, którzy występują w tym zespole. Wyróżnia go także doświadczenie siatkarzy, którzy mają za sobą PlusLigową przeszłość. Mam nadzieję, że podejmiemy równą walkę z rywalami i na własnym terenie rozstrzygniemy ten mecz po naszej myśli – mówi szkoleniowiec. 

Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisję radiową na naszym Facebooku poprowadzi Emil Paliwoda wraz ze specjalnym udziałem Jakuba Peszko. 


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem oraz sponsorem tytularnym grup młodzieżowych jest firma Luxiona Poland S.A.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne Medisport. 

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi.