Po piątą wygraną w sezonie

Fot. Łukasz Gorajek

W poniedziałkowy wieczór zakończymy 7. kolejką PlusLigi, w kórej podejmiemy Ślepsk Malow Suwałki. 

Sześć rozegranych meczów przez BOGDANKĘ LUK Lublin poskutkowało 12 ligowymi punktami.  W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez Massimo Bottiego uległ 2:3 Projektowi Warszawa. Była to druga przegrana w trwającym sezonie. 

Ślepsk Malow Suwałki dotychczas również rozegrał sześć spotkań, wygrywając przy tym trzy mecze i tyle samo przegrywając. Podopieczni Dominika Kwapisiwicza wygrali z Excat Systems Hemarpol Częstochowa, GKS-em Katowice oraz z Enea Czarnymi Radom. Natomiast musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, Barkomu Każany Lwów, a w ostatniej kolejce KGHM Cuprum Lubin. 

Z zespołem z Suwałk na najwyższym szczeblu rozgrywek mierzyliśmy się najwięcej razy, bo aż ośmiokrotnie. Bilans to 5-3 na naszą korzyść. Wśród rywali będziemy mogli zobaczyć Konrada Stajera który ostatnie trzy sezony spędził na Lubelszczyźnie oraz Bartosza Filipiaka, który reprezentował nasz klub w sezonie 2021/2022. 

Początek meczu o godzinie 20:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe) oraz 40 zł (bilety normalne). Osoby posiadające bilety ulgowe prosimy o zabranie dokumentów potwierdzających uprawnienie do ulgi. Wejście na halę od godziny 19:30. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.