Po najcenniejszą naukę – Maciej Kołodziejczyk drugim trenerem LUK Politechniki Lublin!

Jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Samemu ucząc się I Ligi, poprowadził drużynę, która walkę o zwycięstwo w niej, przegrała tylko z pandemią. W końcu: w drodze do PlusLigi rozpędził Drużynę do takiej prędkości, że do końca sezonu taranowała każdą przeszkodę! Maciej Kołodziejczyk bedzie wspierał Dariusza Daszkiewicza w PlusLidze!

Pod jego batutą w drodze do PlusLigi Drużyna odniosła 13 zwycięstw, będąc jedną z głównych sił sezonu. Kołodziejczyk poprowadził LUK Politechnikę Lublin najpierw do 1. Ligi, a później – w zakończonym przez pandemię sezonie – do podium rozgrywek, przygotowując Drużynę, która okazała się czarnym koniem zmagań.

To wielka satysfakcja, obserwować rozwój Maćka. Łatwo zapomnieć, że wciąż jest przed trzydziestką. To imponujące, w jaki sposób znajduje wspólny język z szatnią, bez względu na to, jak doświadczeni zawodnicy ją tworzą. Jego intuicja i opanowanie pozwoliły nam przetrwać w czubie tabeli – spowodowany plagą kontuzji – kryzys ze stycznia 2020 roku. Wiem, że początek tego roku nie był dla niego łatwy, ale wykazał dużą pokorę i mądrość, kiedy do Drużyny dołączył trener Daszkiewicz. Jestem pewien, że mądrze wykorzysta plusligowe doświadczenia – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Politechniki Lublin.

Jako asystent trenera Daszkiewicza, Kołodziejczyk okazał się niewyczerpanym kompendium wiedzy o zawodnikach i Drużynie. Z pewnością znacznie usprawnił proces wdrażania się nowego szkoleniowca. W trakcie meczów imponował błyskotliwymi spostrzeżeniami i sprawnie prowadzonymi analizami, które pozwalały natychmiast reagować na rozwój sytuacji.

Dla mnie to będzie już 6. sezon w drużynie LUK Politechniki, za co dziękuję Zarządowi Klubu, że obdarza mnie zaufaniem. Cieszę się, że przeszedłem z klubem drogę od II ligi do PlusLigi, czyli tego najwyższego szczebla. Jestem dumny z tego, że będę mógł być częścią zespołu, który będzie rywalizował w PlusLidze, bo jeszcze kilka lat wcześniej niewielu myślało, że możemy być w tym miejscu, w którym jesteśmy. Osobiście nie boje się nowych wyzwań i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu – wspomina Maciej Kołodziejczyk, drugi trener LUK Politechniki Lublin.

Maćku, zasłużyłeś na PlusLigę!