PLUSLIGA W LUBLINIE!

KOMUNIKAT POLSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

“Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła uchwałę, która ustaliła skład PlusLigi oraz TAURON w sezonie 2021/2022. Z Ligi Mistrzów Świata spadła drużyna z Będzina, beniaminkiem została ekipa LUK Politechniki Lublin, która musi jeszcze dopełnić kilka formalności. 

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 ostatnie, 14. miejsce w PlusLidze zajęła drużyna MKS Będzin i zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, utraciła prawo gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – w Lidze Mistrzów Świata. W jej miejsce, po przeprowadzeniu audytu przez renomowaną firmę Deloitte oraz po wizytacji i rozmowach przedstawicieli Rady Nadzorczej, miejsce w PlusLidze sezonu 2021/2022 uzyskał mistrz TAURON 1. Ligi – drużyna LUK Politechniki Lublin. Uchwała w tej sprawie została podjęta warunkowo, gdyż klub musi jeszcze dokończyć kilka spraw formalnych.

– Drużyna z Lublina przeszła całą procedurę sprawdzającą, pozostały już ostatnie formalności do spełnienia, więc bardzo się cieszę, że mamy kolejny bardzo ciekawy ośrodek siatkarski w PlusLidze – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Na wschodzie mamy już trzecie duże miasto z ligową siatkówką, z widokami na ciekawą przyszłość. PlusLiga rośnie w siłę i to nas wszystkich bardzo cieszy.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Ligi Mistrzów Świata nowego sezonu odbędzie się 1 października 2021 roku, a ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 14 maja 2022 roku.”