Ostatnie starcie rundy zasadniczej na Globusie. Przed meczem LUK Lublin – Trefl Gdańsk

fot. Grzegorz Winnicki

To już ostatni domowy mecz rundy zasadniczej w sezonie 2021/2022. W nim zmierzymy się z Treflem Gdańsk. 

Mecz z zespołem z Gdańska to starcie z sąsiadem z tabeli, bowiem drużyna prowadzona przez Mistrza Świata z 2014 roku Michała Winiarskiego, zajmuje 9. miejsce w tabeli, a więc wyprzedza nas o jedną lokatę i o punkt. Należy jednak odnotować, że nasi rywale mają dwa mecze rozegrane mniej od nas. Trefl Gdańsk ma za sobą środowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn. W Iławie gdańszczanie przegrali 1:3. Już w tym spotkaniu zdążył zadebiutować nowy zawodnik “gdańskich lwów”,  środkowy Dmytro Pashytskyy. 

My natomiast w miniony weekend rywalizowaliśmy w Radomiu z Cerrad Enea Czarni Radom. Na wyjeździe pokonaliśmy podopiecznych Jakuba Bednaruka  3:1 i było to nasze pierwsze zwycięstwo od 29 stycznia. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak pójść za ciosem i wygrać drugi raz z rzędu. Tym bardziej że jest to nasz ostatni domowy mecz na Globusie w rundzie zasadniczej oraz jesteśmy żądni rewanżu na przeciwnikach. W Gdańsku, w ramach 11. kolejki PlusLigi przegraliśmy 0:3. Wtedy MVP zawodów został wybrany jeden z najwybitniejszych siatkarzy na świecie, Mariusz Wlazły. Najlepszego zawodnika m.in. XX-lecia PlusLigi będzie można zobaczyć na żywo już w ten weekend w Lublinie. 

Nastawiamy się na bardzo trudny mecz. Sytuacja w tabeli i walka o play-offy zapowiada się interesująco do końca rundy. Oczywiście w dużo lepszej sytuacji jest Trefl Gdańsk, który do zdobycia ma więcej punktów niż my. Nas interesuje nie tylko zwycięstwo, ale też sprawienie kibicom radości z naszej gry, którzy tak licznie nas dopingują. Przeanalizowaliśmy nasz występ w Gdańsku, wyciągnęliśmy wnioski, a nasze nastawienie jest bojowe – zapowiada trener Dariusz Daszkiewicz. 

Początek meczu o godzinie 17:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe) oraz 40 zł (bilety normalne). Wejście na halę od godziny 16:30. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport. 

Przypominamy, że każdy, kto na sobotni mecz przyjdzie z naszym klaskaczem, ma zapewnioną darmową szatnię. Posiadanie klaskacza zostanie zweryfikowane przy wejściach.

Podczas meczu ponownie przeprowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla narodu ukraińskiego, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Najważniejsze informacje o zbiórce znajdziecie TUTAJ.