Ostatni mecz w roku. Zapowiedź spotkania LUK – Aluron

Na zakończenie roku 2021 zmierzymy się we własnej hali z zespołem Aluron CMC Warta Zawiercie. 

Drużyna z Zawiercia to obecnie czwarta siła PlusLigi. Podopieczni trenera Igora Kolakovicia zgromadzili 24 punkty. Wygrali dziewięć meczów, a zaledwie w trzech musieli uznać wyższość przeciwnika. Było to w starciach z: Indykpolem AZS Olsztyn, Grupą Azoty ZAKSA Kęzierzyn-Koźle i Projektem Warszawa. W ostatniej kolejce zawiercianie wygrali 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów, a w Pucharze Polski pokonali MKS Będzin 3:0. Najgroźniejsza broń po stronie rywali? Bez wątpienia Uros Kovacević. Serb w trwającym sezonie trzykrotnie został wybrany MVP oraz zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących i atakujących siatkarzy.

Dla nas środowy mecz to szansa na rehabilitację po ligowej porażce 0:3 ze Stalą Nysa. – Nie ma co rozdzierać szat, tylko trzeba patrzeć na to, co przed nami, a przed nami na pewno jeden z najbrdziej wymagających zespołów w PlusLidze – mówi trener Dariusz Daszkiewicz. 

W trakcie przygotowań do sezonu dwukrotnie spotkaliśmy się z przeciwnikami. Najpierw w PreZero Grand Prix w Krakowie, gdzie wygraliśmy 2:0 oraz  we wrześniu na sparingu w Kielcach. Mecz wtedy został przerwany w końcówce czwartego seta z powodu kontuzji Szymona Berezy. (Jurajscy Rycerze prowadzili 2:1). Jak będzie tym razem?

Ostatni w tym roku mecz z naszym udziałem rozpocznie się o godzinie 17:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 20 zł (bilety ulgowe)  oraz 30 zł. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w Hali Globus udostępniane jest 30% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym osoby zaszczepione prosimy o zakup biletów dla osób zaszczepionych. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.