Nowym przyjmującym LUK Lublin zostaje Tobias Brand! 

Od lat systematycznie umacnia swoją pozycję w niemieckiej i europejskiej siatkówce. Przed nim ważny krok, który stawia z entuzjazmem i gotowością, by mierzyć się z nowymi wyzwaniami w Lidze Mistrzów Świata. Nowym przyjmującym LUK Lublin zostaje Tobias Brand! 

W ubiegłym roku został wybrany najlepszym siatkarzem Reprezentacji Niemiec. W siatkówce klubowej największe sukcesy święcił w niemieckim SWD Powervolleys Düren, zdobywając przez cztery lata dwa medale Bundesligi i dwukrotnie grając w finale Pucharu Niemiec. Jego postawa znajduje uznanie w oczach selekcjonera Reprezentacji Niemiec. 

 – Tobias to siatkarz niezwykle skrupulatny i cierpliwy. Błędy nie leżą w charakterystyce jego gry. Z dużą pokorą podchodzi do kolejnych szczebli rozwoju, które pokonuje. Przed nim jeszcze wiele lat rozwoju, choć już teraz dowodzi znakomitej wartości. Jego zaletą, jest wszechstronne przygotowanie, uwzględniające elementy gimnastyczne. Jesteśmy przekonani, że wniesie do drużyny nieocenioną jakość – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Lublin.

Herzlich willkommen in Lublin, Tobias!