Nowym libero LUK Lublin zostaje Thales Hoss!

To natchniony wizjoner, który zalicza się do wąskiego grona tych, którzy kreują obraz jego profesji na świecie. Powiernik najznakomitszych tradycji, budujących siatkarską tożsamość Brazylii. Nowym libero LUK Lublin zostaje Thales Hoss!

To jak dotąd najbardziej utytułowany siatkarz, jaki reprezentował LUK Lublin. Z reprezentacją Brazylii wygrywał Puchar Świata, Ligę Narodów, Puchar Wielkich Mistrzów, trzykrotnie – Mistrzostwa Ameryki Południowej. Dwukrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata. Był najlepszym libero Pucharu Świata 2019 i Turnieju Finałowego Ligi Narodów dwa lata później.

Każdy punkt na długiej liście jego osiągnięć to niepodważalny argument, przemawiający za zaufaniem w jego imponujące możliwości. Jego otwartość i serdeczność i charyzma sprawiają, że możemy wiele obiecywać sobie po wpływie Thalesa na drużynę. Siatkarze takiego formatu są nie tylko skarbnicą wiedzy o rzemiośle, ale także inspirują do ciągłego rozwoju – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Lublin.

Thales przez większość kariery występował w klubach Ameryki Południowej. Na debiut w Europie zdecydował się przed poprzednim sezonem, wybierając Ligę Francuską.

Olá, Thales!