Najpierw w Suwałkach, czyli rywalizacja o miejsca 11-12

W Suwałkach rozegramy pierwszy mecz w walce o 11. miejsce na koniec sezonu 2021/2022.

Po 26 rozegranych kolejkach PlusLigi przyszło nam rywalizować o miejsca 11-12 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Zarówno nasza drużyna, jak i przeciwników po rundzie zasadniczej ma na swoim koncie 24 punkty. Z tą różnicą, że LUK Lublin w sezonie 2021/2022 zanotował osiem wygranych, a Ślepsk siedem, przez co został niżej sklasyfikowany w tabeli. To dlatego gospodarzem pierwszego meczu jest drużyna z Suwałk. W przypadku stanu rywalizacji 1-1 o wszystkim zadecyduje “złoty set,” rozgrywany w Lublinie.

Zanim jednak ewentualny “złoty set”, trzeba skupić się na pierwszym starciu z biało-niebieskimi. Nasz bilans z podopiecznymi Dominika Kwapisiewicza w pierwszej rundzie to 1-1. W Suwałkach w meczu rozgrywanym już w 2. kolejce PlusLigi górą byli suwalczanie wygrywając 3:0. Natomiast w Lublinie to nasza drużyna cieszyła się ze zwycięstwa 3:1. – Myślę, że obydwa zespoły będą zdeterminowane, aby zakończyć sezon wygranymi, a co za tym idzie, ostatecznie zająć wyższe miejsce. Na pewno po dwóch rozegranych meczach z ekipą z Suwałk, wiemy, czego możemy spodziewać się po rywalach, ale to działa w dwie strony. Zanosi się na wyrównaną rywalizację z drużyną, która ma u siebie jednego z najlepiej punktujących zawodników rundy zasadniczej, Bartka Bołądzia i jednego z najlepiej blokujących zawodników, Andreasa Takvama mówi nasz trener Dariusz Daszkiewicz.

Początek spotkania w Suwałkach o godzinie 20:30. Transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport. Jednocześnie przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na rewanżowe starcie w Lublinie, które zostało zaplanowane na 20 kwietnia na godzinę 20:30.  Bilety dostępne są w serwisie EVENTIM.PL.