Mecz z liderem

fot. Łukasz Gorajek

Pora na 5. kolejkę PlusLigi, w której zmierzymy się z Treflem Gdańsk. 

BOGDANKA LUK Lublin dotychczas zgromadziła dziewięć punktów, co aktualnie skutkuje 5. miejscem w tabeli PlusLigi. Od początku rozgrywek wygraliśmy z zespołami z Radomia, Lubina oraz Bełchatowa. Po tie-breaku musieliśmy uznać wyższość jedynie Barkomu Każany Lwów. 

Natomiast Trefl Gdańsk to lider plusligowej tabeli. Gdańszczanie po czterech rozegranych kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów po wygranych nad: GKS-em Katowice, Eneą Czarnymi Radom, Barkomem Każany Lwów oraz KGHM Cuprum Lubin. 

W poprzednim sezonie z drużyną z Gdańska mierzyliśmy się dwukrotnie i oba te starcia wygrali rywale w stosunku 3:0. Ostatni raz zespoły spotkały się ze sobą przed startem sezonu 2023/2024 podczas Memoriału im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Spotkanie zakończyło się również wygraną “gdańskich lwów” 3:2. 

Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe) oraz 40 zł (bilety normalne). Osoby posiadające bilety ulgowe prosimy o zabranie dokumentów potwierdzających uprawnienie do ulgi. Wejście na halę od godziny 19:30. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.