Marcin Kania nowym środkowym LUK Lublin!

Jego obycie w Siatkarskiej Elicie imponuje w zestawieniu z wiekiem, który obiecuje dalszy rozwój. Przed nim 7 sezon w PlusLidze. Z niezachwianego charakteru zdaje się czerpać to, co szczególnie cenne dla jego warsztatu: opanowanie i konsekwencję. Nowym środkowym LUK Lublin zostaje Marcin Kania!

Przez dwa ostatnie sezony reprezentował GKS Katowice, będąc jedną z kluczowych postaci zespołu. W 2022 roku świętował z nim historyczny awans do najlepszej ósemki PlusLigi. Ubiegłoroczne rozgrywki zakończył ze 172 punktami. Rywali blokował 41 razy. Dziewięciokrotnie pozostawiał ich bezradnymi wobec jego zagrywki. Aż dziesięciokrotnie w ataku notował skuteczność wyższą niż 70%. Marcin Kania reprezentował także Asseco Resovię Rzeszów i – przez trzy sezony – Aluron Zawiercie.

Wiele obiecujemy sobie między innymi po analitycznym podejściu Marcina. Wierzymy, że to pozwoli mu nie tylko skutecznie odczytywać zamysły rywali, ale także podążać optymalną ścieżką rozwoju. Marcin gwarantuje najlepsze połączenie bogatego doświadczenia i wieku, który wręcz domaga się nowej wiedzy. Jesteśmy przekonani, że jego zapał do pracy będzie bodźcem dla całej drużyny – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Marcin, liczymy na Ciebie!