Lublin dziękuje Legendzie Siatkówki

fot. Miasto Lublin / Iwona Burdzanowska

Od kiedy wziął po raz pierwszy piłkę w dłonie, pisze jedne z najdonioślejszych rozdziałów Sportowej Historii Miasta. Dziś sam został wpisany w poczet Najbardziej Zasłużonych Jego Mieszkańców. Nasz Honorowy Ambasador – Pan Tomasz Wójtowicz – Honorowym Obywatelem Lublina!

Jego Legenda od dekad inspiruje kolejne pokolenia siatkarzy. Jednak niewielu w historii jest w stanie wytrzymać porównanie z dorobkiem Tomasza Wójtowicza. Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata, spełniony w siatkówce klubowej. Uznany za jednego z Najwybitniejszych Siatkarzy w Historii. Zawsze dumny ze swojego pochodzenia. Jeden z Symboli Lublina.

“(…) Jest do dziś uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii siatkówki. Był takim fenomenem tej dyscypliny, jakim obecnie w piłce nożnej jest Robert Lewandowski. A jak dziś powiedział: zawsze identyfikował się z Lublinem! Tu się urodził, tu zaczął grać w siatkówkę wzorując się na rodzicach. Stąd wypłynął na szerokie wody sportowego świata. Teraz pan Tomasz walczy z ciężką chorobą i jak przystało na mistrza, wygrywa tę walkę. Byłem dziś bardzo wzruszony mogąc wręczać mu akt nadania Honorowego Obywatelstwa naszego miasta( …)” – napisał dziś Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Tomasz Wójtowicz stanowi także wzór korzystania z bogatych doświadczeń: zwykle oszczędny w słowach, a przy tym bezbłędny w swoich spostrzeżeniach.

Od lat cieszymy się przyjaźnią Pana Tomasza Wójtowicza. Jego Legenda stanowi zarazem jeden z Fundamentów, na których stoi Klub oraz Firmament, do którego dąży.

Tytuł Honorowego Obywatela Lublina dla Pana Tomasza Wójtowicza to wielkie święto dla całej siatkarskiej rodziny, zogniskowanej na nim, w tym naszego Klubu. Dzięki serdeczności, jaką nas obdarza, wiemy, jak cenne jest przesłanie, wynikające z drogi, jaką przebył. Wierzę, że dzięki Tytułowi, którym dziś Go uhonorowano, na Jego Mądrości i Doświadczeniach wyrosną kolejne pokolenia. Jesteśmy dumni, mogąc reprezentować Miasto, które potrafi doceniać wartości jak te, reprezentowane przez Pana Tomasza Wójtowicza – zauważa Krzysztof Skubiszewski, Prezes LUK LUBLIN.

Dziś Pan Tomasz Wójtowicz został wyróżniony także Medalem Wojewody Lubelskiego.