Forza, Schiacciatore!

 

Fot. Materiały Kione Padova/Alessandra Lazzarotto

Zwykle, kiedy wracał z zagranicy, zaskakiwał nowymi umiejętnościami i doświadczeniem, wielokrotnie przedstawiając się Siatkarskiej Elicie na nowo. Po kolejnym sezonie w Serie A, Wojciech Włodarczyk będzie szalał na skrzydle LUK Politechniki Lublin!

61 meczów i 564 punkty – to bilans Włodarczyka na Półwyspie Apenińskim. W Kioene Padwa był absolutnie wiodącą postacią. 173 starcia i 1521 punktów to statystyczne ujęcie jego popisów w PlusLidze. W ciągu 8 sezonów był Mistrzem i brązowym medalistą Mistrzostw Polski w barwach Skry Bełchatów. Zapisał się także w historii siatkówki m.in. w Warszawie, Radomiu, Lubinie I Olsztynie. Reprezentacji Polski pomógł dwa razy wygrać Memoriał H. J. Wagnera.

Pamiętam, jak osiem lat temu Wojciech po przygodzie w Austrii, dołączył do Skry Bełchatów. Od razu zapracował na miano jednego z objawień Ligi i powołania do Reprezentacji Polski. Wiem, że to wciąż zawodnik z ogromnymi możliwościami, ale znacznie bogatszy doświadczeniem. Zaufanie, jakim cieszył się w Serie A, jest najlepszą rekomendacją. Imponuje mądrością i spokojem w ataku. Wiem, że dołącza do nas Siatkarz, który pomoże nam zaspokoić nasze ambicje – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Włodarczyk dał się poznać jako bardzo wszechstronny zawodnik, grający na przyjęciu. Znakomicie wykorzystuje najlepsze cechy, rozwijane w grze na piasku. Po ostatnim sezonie szczególnie rzuca się w oczy jego znakomita efektywność w ataku.

Po rozmowie z trenerem i zapoznaniu się z wizją klubu na nadchodzący sezon, zdecydowałem się na dołączenie do drużyny LUK Politechniki. Klub z Lublina w imponujący sposób wywalczył przepustkę do PlusLigi i mam nadzieję, że z podobnym przytupem zamelduje się na jej parkietach w sezonie 2021/2022. Wiem, że dzięki Klubowi siatkówka w tym regionie zyskała sporą rzeszę sympatyków. Liczę na to, że będziemy w stanie dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji! Niejednokrotnie odwiedzaliśmy z żoną Lublin i pozostawił on w naszej pamięci same pozytywne wrażenia. Jestem przekonany, że wraz z rodziną będziemy się tutaj świetnie czuli – powiedział Wojciech Włodarczyk. 

Wojtku, wiemy, że z Tobą możemy więcej!