Drużyna LUK Politechnika Lublin ma swój Hymn

Premiera Hymnu LUK Politechnika Lublin | 30.01.2020 | fot. Grzegorz Winnicki

Utwór został zaprezentowany 30 stycznia i ma wyróżnić zespół na siatkarskiej mapie Polski. Muzykę stworzył znany lubelski kompozytor Gabriel Menet, a tekst powstał na podstawie zgłoszeń konkursowych od kibiców. LUK Politechnika Lublin jest od teraz jedną z nielicznych drużyn siatkarskich, posiadających własny utwór muzyczny.

Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki dokłada wszelkich starań, by jak najmocniej zaznaczyć swoją obecność na sportowej mapie regionu i w polskiej siatkówce. Hymn, oprócz wyników sportowych i obecności w social mediach oraz tradycyjnych środkach masowego przekazu, ma wzbogacać wizerunek drużyny.

– Choć istniejemy od siedmiu lat, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w świadomości większości kibiców sportu w Lublinie, zapisaliśmy się dopiero naszymi występami w Krispol 1.Lidze. Wierzę, że Hymn będzie nie tylko napędzał naszych siatkarzy, ale także zjednoczy kibiców we wspólnym dopingu. Wydaje mi się, że taki utwór zwiększy też naszą rozpoznawalność w Polsce. Zależało nam na nośnym utworze, który na poziomie tekstu będzie komunikował najważniejsze dla Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki wartości – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechnika Lublin.

Do tego projektu zaprosiliśmy kibiców, którzy mieli okazję stworzyć tekst Hymnu. – Bardzo dziękujemy za wszystkie propozycje tekstów, które wpłynęły do nas. Było ich kilkadziesiąt. Dzięki temu zyskaliśmy wiedzę na temat wyobrażeń kibiców o naszym Klubie. Tak jak zastrzegaliśmy w regulaminie konkursu, nie oczekiwaliśmy, że otrzymamy tekst, do którego wystarczy skomponować muzykę. Dzięki nadesłanym propozycjom udało się stworzyć tekst, który daje sumę tego, jak postrzegają nas kibice. Co nas cieszy, okazało się, że identyfikują się oni z wyznawanymi przez nas wartościami – wyjaśnił Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Politechniki Lublin.

Utwór został nagrany w lubartowskim MajArt Studio przez Marka Majewskiego i współpracujących z nim muzyków: Tomasza Szwajgiera i Przemysława Pawlasa. Muzykę skomponował Gabriel Menet. – Bardzo cieszę się z tego, że mogłem zmierzyć się z tym wyzwaniem. Wcześniej skomponowałem utwór na otwarcie Mistrzostw Europy U21, więc – ku mojemu zaskoczeniu – przybywa mi w dorobku współpracy ze środowiskiem sportowym. Mam nadzieję, że Hymn będzie wyzwalał w siatkarzach dodatkową energię i szybko wpadnie w ucho kibicom – dodał od siebie muzyk.

Poszukiwania odpowiedniego stylu dla tego utworu trwały kilka tygodniu. Brane były pod uwagę różne nurty. Ostatecznie wybór padł na rockowe brzmienie z energiczną partią gitarową. – To były fascynujące tygodnie, które poświęciliśmy na przygotowanie utworu. Praca z Gabrielem, Markiem Majewskim i jego muzykami to bardzo rozwijające doświadczenie. Jestem zaszczycony tym, że udało nam się zrobić coś dla Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki. Dzięki pracy nad tym utworem, długim i często burzliwym dyskusjom  z zarządem, miałem wrażenie, że chociaż na chwilę staje się częścią jednego z najbardziej inspirujących projektów sportowych, jaki dzieje się za mojego życia – zakończył Emil Paliwoda, pomysłodawca stworzenia Hymnu.

Utwór będzie towarzyszył siatkarzom LUK Politechnika Lublin podczas domowych meczów.