Dariusz Daszkiewicz: Pracujemy nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu

fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas

Po powrocie z PreZero Grand Prix rozpoczęliśmy drugi tydzień okresu przygotowawczego do sezonu 2021/2022. Jak aktualnie wyglądają treningi naszego zespołu? O to zapytaliśmy trenera Dariusza Daszkiewcza. 

Turniej w Krakowie to swego rodzaju zabawa, w którym myślę, że dobrze bawiliśmy się, choć zajęliśmy najgorsze miejsce, bo tuż za podium. To jednak za nami i patrzymy już tylko w kierunku rozgrywek ligowych, które będą dla nas najważniesze. Aktualnie podzieliśmy zespół na dwie grupy. Grupa, która brała udział w turnieju PreZero jest w innym cyklu niż grupa, która na tym turnieju nie była. Wszystko unormuje się w przyszłym tygodniu. Teraz głównie pracujemy nad siłą i wytrzymałością, stąd trzy razy w tygodniu jednostki na siłowni, oczywiście z różnymi obciążeniami. Podczas treningów na hali dokładamy technikę, więc wszystko przebiega zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Taki pierwszy etap przygotowań potrwa jeszcze przez kolejny tydzień. Potem na treningach będzie przewaga stricte elementów siatkówki nad siłą oraz motoryką – mówi nasz trener Dariusz Daszkiewicz. 

Przypomnijmy, że pierwsze sparingi rozegramy w środę i w czwartek 25 oraz 26 sierpnia. Do tego czasu będziemy pracowali na obiektach Politechniki Lubelskiej. – Z Treflem Gdańsk zagramy w Starej Kiszewie, więc na ten dwumecz wyruszamy już 24 sierpnia. Zabraknie na nich Kuby Strulaka, który w tym czasie będzie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21. Myślę, że już te spotkania pokażą nam, co dotychczas zrobiliśmy dobrze, a nad czym musimy więcej pracować, aby być jak najlepiej przygotowanym do sezonu. Zależy mi na tym, abyśmy w żadnym meczu się nie poddali i na to będę zwracał uwagę moim podopiecznym już podczas spotkań z drużyną z Gdańska. Tym bardziej że od tego momentu praktycznie co tydzień będziemy sprawdzali formę na tle innych zespołów – zaznacza Dariusz Daszkiewicz.