Dariusz Daszkiewicz nowym trenerem LUK Politechniki Lublin!

Doświadczenie, charyzma i opanowanie. Dariusz Daszkiewicz objął funkcję pierwszego trenera LUK Politechniki Lublin. Korzystając z wiedzy i z entuzjazmu Macieja Kołodziejczyka, panowie mają wspólnie dopilnować, by droga do PlusLigi wiodła tym samym, skutecznie wytyczanym od początku sezonu szlakiem.

Włączenie Dariusza Daszkiewicza do drużyny to wcześniej zaplanowany krok, a nie potrzeba chwili.  Awansowi do PlusLigi poświęcamy każde działanie. Choć to być może innowacyjne podejście, kiedy zespół osiąga zakładane wyniki, uznaliśmy, że bodziec w postaci nowego szkoleniowca w kluczowym momencie sezonu przyniesie ożywienie i nowy entuzjazm drużynie – wyjaśnia prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski. – Z pracy i wyników Macieja Kołodziejczyka jesteśmy zadowoleni. To wciąż bardzo młody trener, który już dużo osiągnął, a wciąż może jeszcze więcej. Wierzę, że we współpracy z Dariuszem Daszkiewiczem odnajdzie szansę na udoskonalenie swojego warsztatu. Na Maćka nieodmiennie bardzo liczymy, podobnie jak na resztę sztabu – dodaje prezes.

Dariusz Daszkiewicz poprowadził dwie juniorskie Reprezentacje Polski do Tytułów Mistrzów Europy. Od sezonu 2012/2013 przewodził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Effectorowi Kielce. Jego ostatnim miejsce pracy był GKS Katowice, z którym poprzedni skrócony sezon PlusLigi zakończył na 6. miejscu w stawce, co niewątpliwie zostało odebrane jako sukces. – Myślę, że dotychczasowe wyniki LUK Politechniki Lublin spełniają oczekiwania nie tylko osób zarządzających klubem, ale i kibiców, ponieważ zespół jest wysoko w tabeli. Mam nadzieję, że moja osoba da dodatkowy bodziec drużynie i wspólnie będziemy iść w jednym kierunku. Lublin to kolejne miejsce do rozwoju tej wspaniałej i fantastycznej dyscypliny, które pojawiło się na siatkarskiej mapie Polski – zaznacza nowy trener. 

Maciej Kołodziejczyk i Piotr Maj obejmują stanowiska asystentów trenera Daszkiewicza. – Dołączył do nas doświadczony trener, który będzie miał świeże spojrzenie na drużynę i na sytuację. Zmieniły się role dotychczasowego sztabu szkoleniowego, ale nie zmienił się cel, jakim jest awans do PlusLigi. Zrobimy wszystko, aby wspólnie go zrealizować – mówi Maciej Kołodziejczyk. 

Wielkim atutem trenera Daszkiewicza we współpracy z LUK Politechniką Lublin są znajomość i współpraca z zawodnikami LUK. – Trener Daszkiewicz to bardzo dobry i doświadczony szkoleniowiec. Znamy się jeszcze z czasów juniorskich, gdzie wraz ze Zdzisławem Gogolem prowadził reprezentację naszego rocznika oraz z dwóch lat gry w Kielcach. Bardzo miło wspominam oba z tych okresów. Dołączenie takiego szkoleniowca w szeregi naszej drużyny to kolejny krok dla klubu, który ciągle się rozwija i chce walczyć o jak najwyższe cele w I lidze, a w przyszłości w PlusLidze – komentuje kapitan Grzegorz Pająk. 

Debiut Dariusza Daszkiewicza w roli trenera LUK Politechniki Lublin nastąpi w najbliższym meczu, przeciwko BBTS Bielsko-Biała.