Ambicji i woli walki nie zabrakło

Pięć wyczepujących setów i blisko trzy godziny gry – tak w wielkim skrócie wyglądał mecz 21. kolejki PlusLigi, w którym ulegliśmy Cuprum Lubin.

Początek spotkania wskazywał, że zanosi się na zażartą walkę z obu stron. I tak faktycznie było. Od stanu 5:5 zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy, którzy po skutecznych atakach prowadzili 10:6. Zdołaliśmy szybko odrobić straty i graliśmy punkt za punkt, ale tylko do 20 oczka. Potem podopieczni Pawła Ruska doszli do głosu, wygrywając 25:20.

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza. Z tą różnicą, że to nasz zespół objął trzypunktowe prowadzenie i z każda akcją starał się je powiększać. Gospodarze rozpoczęli jednak pogoń, która przyniosła efekt, bo doprowadzili do remisu 14:14. Ponownie oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce Cuprum zaczęło tracić dystans i przegrało seta do 21:25.

Przez całą trzecią partię ani razu żaden z zespołów nie prowadził wyżej, niż dwoma punktami. Dopiero w samej końcówce, po kapitalnej zagrywce Bartosza Filipiaka, objęliśmy prowadzenie 24:21. Ostatecznie wygraliśmy 25:22.

Lubinianie nie zamierzali się poddawać i wyszli pozytywnie nastawieni na kolejną odsłonę. Mniej więcej do połowy seta dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikom. W końcówce po ataku Wojciecha Włodarczyka wszystko się jednak posypało. Nasz przyjmujący upadł na boisku, a powodem był skurcz łydki. Wykorzystali to zawocnicy z Lubina i doprowadzili do tie-breaka.

Ten rozpoczął się od sporych przetasowań po naszej stronie. Na przyjęcie przestawiony został Bartosz Filipiak, a na ataku wystąpił Szymon Romać. Dość szybko przegrywaliśmy 1:4, 2:8, 3:9 oraz 7:12. W końcówce na zagrywce postraszył kapitan Grzegorz Pająk. Nie wykorzystaliśmy jednak szansy na doprowadzenie do remisu 13:13 i na tablicy wyników zrobiło się 14:12. Ostatecznie gospodarze wygrali 15:12, a cały mecz 3:2.

Cuprum Lubin – LUK Lublin 3:2 (25:20, 21:25, 22:25, 25:22, 15:12)

Cuprum: Waliński, Maruszczyk, Sekita, Pietraszko, Kapica, Krage, Szymura (libero), Sas (libero) oraz Gunia, Bociek, Stępień, Gierżot.

LUK: Filipiak, Pająk, Nowakowski, Stajer, Jóźwik, Włodarczyk, Watten (libero)  oraz Romać, Gniecki, Gregorowicz.