Zwycięskie emocje na Globusie

To był wieczór pełen emocji w hali Globus! Na naszym koncie zapisaliśmy kolejny tie-break, wygraną i co za tym idzie cenne 2 punkty.

Mecz dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Próby doprowadzenia do remisu zakończyły się sukcesem przy stanie 7:7, jednak nasza radość nie trwała długo. Ostatecznie, to drużyna z Lubina przez większość seta prowadziła czterema, a nawet pięcioma punktami. Ostatecznie set zakończył się naszą porażką do 19.

Druga partia spotkania to zdecydowanie inne oblicze naszej drużyny. Graliśmy dużo pewniej i potrafiliśmy osiągnąć zdecydowaną przewagę nad rywalami. Wyrównana gra punkt za punkt trwała jedynie do staniu 6:6. Następnie zaczęliśmy zdobywać przewagę, której zespół z Lubina nie mógł nam już odebrać. Rywale nie mieli argumentów, by przeciwstawić się naszej grze w tym secie. Ostatecznie wygraliśmy tę partię 25:17.

Trzeci set wyglądał bardzo podobnie do drugiego i upłynął pod znakiem naszej wyraźnej dominacji nad przeciwnikiem. Już na samym początku wypracowaliśmy sobie kilkupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększaliśmy. Pod koniec seta prowadziliśmy nawet ośmioma punktami przy stanie 22:14. Trzecia partia również zakończyła się naszym zwycięstwem 25:17.

Wydawało się, że losy czwartego seta potoczą się, jak w dwóch poprzednich partiach. Jednak ponownie mogliśmy się przekonać, że w siatkówce nie ma nic pewnego. Pierwsza faza seta była bardzo wyrównana. Jednak ostatecznie to Miedziowi wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Dzięki zaciętej walce z naszej strony udało nam się doprowadzić do wyrównania 18:18, a potem 24:24. Rywale nie zamierzali jednak odpuszczać. Końcówka czwartej partii upłynęła pod znakiem wideo weryfikacji i wielkich emocji. Ostatecznie przegraliśmy na przewagi 28:30.

Tie-break rozpoczął się od naszego prowadzenia 7:4. Rywale jednak dość szybko odrobili straty i mogliśmy oglądać zaciętą walkę o zwycięstwo w całym meczu. W tej partii również nie obyło się bez gry na przewagi. Ku naszej radości, to nasza drużyna ostatecznie okazała się lepsza, wygrywając 19:17. Tym samym w całym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Wojciech Włodarczyk.

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 28:30, 19:17)

LUK: Filipiak, Pająk, Wachnik, Włodarczyk, Nowakowski, Sobala, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać, Gniecki, Peszko.

Cuprum: Waliński, Ferens, Sekita, Pietraszko, Kapica, Krage, Szymura (libero) oraz Maruszczyk, Stępień, Gunia.