Zrobić ważny krok w stronę finału

Rozpoczynamy walkę w półfinale Tauron 1. Ligi. Naszym przeciwnikiem będzie eWinner Gwardia Wrocław. 

Drużyna z Wrocławia w półfinale zameldowała się po pokonaniu Exact Systems Norwid Częstochowa. Na terenie rywali podopieczni Marka Lebedewa wygrali 3:0, a u siebie 3:2. – Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Goście są w nieco lepszej sytuacji, bo rywalizację w fazie play-off zakończyli w dwóch meczach, a my, jak wszyscy pamiętają, potrzebowaliśmy do tego trzech odsłon, w tym dwóch tie-breaków. Wysiłek fizyczny po naszej stronie był niesamowity, ale też wiem, że ostatni zacięty bój z Mickiewiczem Kluczbork wpłynął na nas pozytywnie. To może nam pomóc w półfinale – powiedział drugi trener LUK, Maciej Kołodziejczyk. 

To my jesteśmy stawiani w roli faworytów niedzielnego starcia. Zwłaszcza że w rundzie zasadniczej dwukrotnie wygraliśmy z Gwardią i to w stosunku 3:0. – Półfinał będzie jednak zupełnie inny. Rywale z pewnością bardziej nam się postawią. Myślę, że przed nami fajne widowisko, w którym chcemy sięgnąć po zwycięstwo – dodał Maciej Kołodziejczyk. 

Półfinał pomiędzy LUK Politechniką Lublin, a eWinner Gwardią Wrocław rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja na kanale IPLA [LINK]


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem Strategicznym jest Grupa Azoty PUŁAWY.

Partnerem Drużyny jest Województwo Lubelskie.

Sponsorami są: Luxiona Poland S.A. i Autoklinika.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi, ADM Meble.