Zespół z Jaworzna odprawiony

Pierwsze zwycięstwo w 2021 roku wpadło na konto LUK Politechniki Lublin. W ramach 18. kolejki Tauron 1. Ligi zawodnicy prowadzeni przez duet trenerów Maciej Kołodziejczyk-Piotr Maj pokonali MCKiS Jaworzno 3:1. MVP meczu został wybrany Wojciech Sobala. 

Początek sobotniego spotkania w lubelskiej Hali MOSiR wskazywał, że LUK Politechnika Lublin, jak na faworyta przystało pewnie zmierza po kolejne trzy punkty w sezonie 2020/2021. Nasz zespół szybko osiągnął trzypunktową przewagę, którą jednak przyjezdni z Jaworzna zniwelowali. W końcówce to goście odskoczyli na dwa punkty przewagi, którą szczęśliwie dowieźli do końca i wygrali premierową odsłonę do 23. 

Kolejne sety także rozpoczęły się po myśli gospodarzy którzy ponownie osiągnęli znaczną przewagę nad MCKiS. Z tą różnicą, że w żadnym z nich nie pozwolili już sobie odebrać wygranych. W drugiej i w trzeciej partii siatkarze LUK zwyciężyli do 17. Natomiast w trzeciej i jak się okazało ostatniej odsłonie nasz zespół wygrał do 14. Ostatni punkt w meczu zdobył Paweł Rusin, który asem serwisowym przypieczętował wygraną. 

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:14)

LUK: Wachnik, Rusin (20), Sobala (13), Pająk (6), Stajer (9), Goss (11), Majstorović (libero) oraz Mehić (11), Seliga, Cabaj (libero)

MCKiS: Grzegolec (16), Żeliński (2), Bieńkowski (2), Siemiątkowski (16), Szwed (15), Polański (4), Ledwoń (libero) oraz Polczyk, Pietras (2), Wojtaszkiewicz (1)

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 23 stycznia we Wrześni. Naszym rywalem będzie miejscowy Krispol. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00. 


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem oraz sponsorem tytularnym grup młodzieżowych jest firma Luxiona Poland S.A.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne Medisport. 

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi.