ZAKSA bez szans w meczu z nami!

Drugi ligowy wyjazd w sezonie 2020/2021 i drugie zwycięstwo. W ramach 9. kolejki Tauron 1. Ligi pokonaliśmy na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0.

Czwartkowy mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Wszystko zmieniło się od 14 punktu. Wtedy nasza drużyna wyszła na trzypunktowe prowadzenie, którego pilnowała do końca. Ostatni punkt w premierowym secie zdobył Wojciech Sobala, a ostatecznie wygraliśmy w nim do 21.

Druga odsłona tego starcia miała zupełnie inny przebieg. Od początku to drużyna z Lublina dyktowała warunki na parkiecie. W polu serwisowym niezłymi zagrywkami popisywał się Szymon Romać, a swoje ataki pewnie kończył Paweł Rusin. To pozwoliło nam objąć prowadzenie 16:9, a na koniec zwyciężyć do 16. Ostatni punkt w tym secie zapisał na swoim koncie także Wojciech Sobala.

W trzeciej partii poszliśmy za ciosem i szybko objęliśmy w meczu prowadzenie 7:3, 10:8. Nasza konsekwentna gra pozwoliła spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca 25:15. Statuetkę MVP zgarnął Jakub Wachnik, zdobywca 12 punktów.

W kolejnym meczu nadrobimy zaległości z 5. kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn i zmierzymy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała (17 listopada).

ZAKSA Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 16:25, 15:25)

ZAKSA: Kłęk (13), Kaciczak (5), Kosian (2), Zapłacki (7), Szczechowicz (1), Kramczyński (6), Pilichowski (libero) oraz Pogłodziński (libero), Wóz, Biesek (1)

LUK: Romać (10), Pająk (1), Wachnik (12), Rusin (9), Sobala (11), Stajer (7), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Goss (2), Durski (1), Mehić (1)