Wojciech Sobala odchodzi z LUK Lublin

Od początku był jednym z Żagli Fregaty, która miała dopłynąć do Ligi Mistrzów Świata, a na jej wodach – spokojnie zawijać do kolejnych portów. Niezmącony w swym spokoju i czerpaniu z najlepszych doświadczeń, które gromadził przez lata. Wojciech Sobala wzmocni kolejny klub w swojej bogatej karierze.

W drodze do PlusLigi na siatce rządził niepodzielnie, wykazując się niezwykłą intuicją oraz znakomitym wykorzystaniem swoich warunków. Jego obecność na parkietach Tauron 1. Ligi boleśnie rewidowała plany rozgrywających rywali. Z cierpliwością podchodził do wielkiego dzieła awansu na Najwyższy Stopień Siatkówki Ligowej w Polsce, mając ogromny wpływ na wszystkich wokół. W PlusLidze potwierdził swoje walory, jeśli nie trapiły go urazy. W 18 meczach minionego sezonu zdobył 4 punkty zagrywką, 42 – atakiem i 19 – blokiem.

Było oczywistym, że po francuskiej przygodzie, Wojciech zechce powrócić do PlusLigi. To wynikało z jego ambicji, która nas nie zawiodła przez ostatnie dwa sezony. Wykazał duże zrozumienie i zaufanie w nasz projekt, spełniając nadzieje, jakie w nim pokładaliśmy. Wiedzieliśmy, że, stwarzając Wojtkowi odpowiednie warunki, będziemy mogli korzystać w pełni z jego możliwości. Jesteśmy mu wdzięczni za każdą minutę na parkiecie i poza nim – powiedział Maciej Krzaczek, Prezes LUK Lublin. 

Dwa lata to całkiem długi okres w życiu każdego siatkarza, a te spędzone w Lublinie będę wspominał naprawdę pozytywnie. Radość z awansu do Plus Ligi i możliwość ponownego zagrania na parkietach najlepszej polskiej ligi przed tak wspaniałą publicznością, jaka wypełniała wielokrotnie halę Globus po brzegi to jest to, czego sportowiec pragnie i czemu się poświęca. Poza tym Lublin i okolice to bardzo atrakcyjne miejsca, które wraz z rodziną i znajomymi odkrywaliśmy w każdej wolnej chwili. Na koniec chciałbym podziękować zawodnikom, sztabowi trenerskiemu, prezesom, pracownikom klubu, a w szczególności wiernym kibicom i nieocenionym wolontariuszom  – skomentował Wojciech Sobala.

Wojciech Sobala w koszulce LUK Lublin – w PlusLidze i w Tauron 1. Lidze wystąpił w 51 meczach, zdobywając 178 punktów. Wojtku, dziękujemy za to, jak wzbogaciłeś nasz klub!