
Piąty i zarazem ostatni mecz finałowy zadecydował o tytule Mistrza Polski 2025/2026.
Mecz w Arenie Sosnowiec znakomicie rozpoczęli siatkarze Bogdanki LUK Lublin, którzy bronili mistrzowskiego tytułu. Zespół dowodzony przez Marcina Komendę od pierwszych akcji narzucił swoje warunki gry i pewnie wygrał inauguracyjnego seta 25:15. Bardzo dobrze prezentował się Wilfredo Leon, natomiast zawodnicy z Zawiercia mieli spore trudności zarówno w przyjęciu, jak i w skuteczności ofensywnej.
