W drodze po półfinał

Dwa ćwierćfinałowe mecze rozegrane pomiędzy LUK Politechniką a Mickiewiczem Kluczbork nie wyłoniły półfinalisty Tauron 1. Ligi. W związku z tym w czwartek o godzinie 17:00 po raz trzeci w fazie play-off zmierzymy się z rywalem z województwa opolskiego. Po porozumieniu z przeciwnikami, podczas tego starcia będziemy korzystali z systemu challenge.

Za nami dwie odsłony rywalizacji z drużyną z Kluczborka, a jej bilans to 1-1. W Lublinie w pierwszym spotkaniu górą byli podopieczni Dariusza Daszkiewicza, którzy wygrali 3:1. Niespodziewanie dla niektórych, w niedzielę ekipa prowadzona przez Mariusza Łysiaka pokonała u siebie nasz zespół 3:2. Teraz rywalizacja powraca do Lublina do Hali MOSiR. 

Podchodzimy do tego meczu bardzo skoncentrowani. Przede wszystkim jesteśmy żądni rewanżu i chcemy, aby wróciła nasza pewność siebie. W Kluczborku prowadziliśmy 2:0 i wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończymy w trzech setach. Niestety nie udało nam się dokończyć dzieła i wróciliśmy do Lublina z porażką. Teraz musimy wrócić do swojej dobrej gry, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że na tym etapie każdy najmniejszy błąd będzie ważył bardzo dużo. Wiemy do czego dążymy w tym sezonie i zapewniam, że zrobimy wszystko, aby w tym starciu zwyciężyć i zameldować się w półfinale – powiedział Maciej Kołodziejczyk, drugi trener LUK Politechniki.

Trzeci mecz LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork rozpocznie się o godz. 17.00. Transmisja na kanale IPLA [LINK]

Zwycięski zespół w półfinale TAURON 1. Ligi zmierzy się z eWinner Gwardią Wrocław, która dwukrotnie pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa. 


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem Strategicznym jest Grupa Azoty PUŁAWY.

Partnerem Drużyny jest Województwo Lubelskie.

Sponsorami są: Luxiona Poland S.A. i Autoklinika.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi, ADM Meble.