Trefl Gdańsk ponownie lepszy

Otwarcie należało do nas, ale ostatecznie to rywale zwyciężyli w całym meczu. Przegraliśmy z drużyną Trefla Gdańsk 1:3.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki ze wskazaniem na gości (8:7). Jednak już chwilę później przejęliśmy inicjatywę doprowadzając do remisu 10:10. Szybko wyszliśmy na prowadzenie wypracowując sobie kilkupunktową przewagę (16:13), którą następnie powiększaliśmy (19:14). Graliśmy skutecznie, a wszystkiego dopełniała dobra zagrywka. W efekcie wygraliśmy 25:19.

Drugi set zaczął się w bliźniaczy sposób – wyrównana walka z nieznaczną przewagą gości (8:6). Niestety tym razem nie udało nam się przełamać rywali, którzy tylko powiększali swoje prowadzenie (16:13; 24:19). W końcówce trzema asami serwisowymi popisał się Bartosz Filipiak, jednak to nie wystarczyło. Przegraliśmy 23:25.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia naszej Drużyny 8:6. Jednakże rywale niesieni zwycięstwem w poprzedniej partii nie zamierzali odpuszczać. Po chwili to goście wysunęli się na prowadzenie 13:10. Zdawało się, że nasza Drużyna opadła z sił, co skrzętnie wykorzystali rywale powiększając prowadzenie (16:12; 21:15). Ostatecznie przegraliśmy 20:25.

Czwarty set także rozpoczął się od wyrównanej walki ze wskazaniem na nas (8:7). Nie zamierzaliśmy odpuszczać i naciskaliśmy na rywali swoją grą, aby doprowadzić do tie-breaka. Mimo tego to rywale przejęli inicjatywę zdobywając prowadzenie (16:13). Próbowaliśmy odrabiać straty (18:20), jednak goście nie dawali za wygraną. Ostatecznie wygrali 25:23. Tym samym w całym meczu zwyciężyli 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartłomiej Lipiński.

LUK Lublin – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19; 23:25; 20:25; 23:25).

LUK: Nowakowski, Wachnik, Filipiak, Włodarczyk, Pająk, Stajer, Gregorowicz (libero), Watten (libero) oraz Jóźwik, Romać, Sobala, Gniecki.

Trefl: Lipiński, Wlazły, Kampa, Urbanowicz, Reichert, Pashytskyy, Pruszkowski (libero) oraz Mika, Kozub, Sasak, Łaba.