Szymon, wierzymy w Ciebie!

Dowodził Drużyną, która długo aspirowała do miana objawienia minionego sezonu Tauron 1. Ligi. Chętnie wybija się ponad szablony, a teraz dostanie szansę gry w PlusLidze, na którą sumiennie zapracował! Szymon Bereza dołącza do LUK Politechniki Lublin!

Za Berezą sezon, w którym niewątpliwie potwierdził swój potencjał. KPS Siedlce, także jego konsekwencji, jako jedna z pierwszych drużyn w sezonie zbudował swoją tożsamość. Dzięki przenikliwości Szymon znakomicie rozpoznał atuty kolegów w drużynie, a rozegraniem – skutecznie je wydobywał.

Zalety Szymona znamy bardzo dobrze: często spotykaliśmy się z KPS-em Siedlce w okresie przygotowawczym. Zapadł nam także w pamięci, kiedy występował w ZAKSie Strzelce Opolskie. To ambitny i odważny zawodnik, nie tylko na parkiecie. Decydując się na współpracę z nami, rzuca wyzwanie Grzegorzowi Pająkowi i nie na pewno nie jest bez argumentów! Taka rywalizacja o miejsce na parkiecie na pewno rozwinie Szymona, przed którym świetlana przyszłość w elicie, a nam zapewni najwyższy poziom rozegrania – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Szymon Bereza terminował w młodzieżowych drużynach Jastrzębskiego Węgla. Przez GKS Katowice i Olimpię Sulęcin trafił do Strzelec Opolskich i KPS-u Siedlce, będąc pierwszoplanową postacią, tak jak w 2017 roku, kiedy poprowadził Jastrzębski Węgiel do Mistrzostwa Polski Juniorów.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że będę mógł doskonalić swoje umiejętności siatkarskie i reprezentować Lublin w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi. Klub z Lubelszczyzny to świetne miejsce do realizowania postawionych sobie celów ze względu na świetną organizację i przyjazną atmosferę. Pochodzę z Częstochowy, gdzie tak jak w Lublinie kocha się siatkówkę i żużel. Miałem okazję już poznać świetnych lubelskich kibiców. Wierzę, że wrócą oni na trybuny i wspólnie będziemy cieszyli się sukcesami naszego zespołu, a więc do zobaczenia na halach! – powiedział Szymon Bereza. 

Szymon, przed Tobą szansa, na którą zasłużyłeś!