Szczegóły współpracy ze sponsorem strategicznym klubu – Grupą Azoty Puławy S.A.

Od lewej stoją: Maciej Krzaczek (wiceprezes LUK Politechnika Lublin), Jacek Janiszek (Wiceprezes Grupy Azoty PUŁAWY), Artur Soboń (Wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych), Ryszard Czarnecki (Wiceprezes PZPS, Eurodeputowany), Krzysztof Skubiszewski (Prezes LUK Politechnika Lublin)

Grupa Azoty Puławy S.A sponsorem strategicznym klubu LUK Politechnika Lublin. W prezentacji warunków porozumienia udział wzięli między innymi przedstawiciele: Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskiego Związku Piłki Siatkowej i stron umowy.

Siatkarze LUK Politechniki Lublin zdążyli już zadebiutować z logo nowego sponsora strategicznego – Grupy Azoty Puławy S.A – w rozgrywkach Tauron 1. Ligi Siatkarzy. Taka forma mecenatu leży w filozofii i strategii odpowiedzialnego biznesu puławskiej Spółki. – Grupa Azoty PUŁAWY jest od wielu lat uznanym mecenasem sportu. Doceniamy i wspieramy sportowców, którzy z jednej strony chcą się rozwijać, a z drugiej zaś – dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji – osiągnęli już znaczące wyniki. Do takich właśnie zalicza się LUK Politechnika Lublin. Klub powstał z zamiłowania do siatkówki, ma na swoim koncie sukcesy. Dzięki ciężkiej pracy na boisku oraz dobrej organizacji poza nim, zawodnicy i działacze stwarzają realną szansę, by ogólnopolska siatkówka na najwyższym poziomie była obecna również na Lubelszczyźnie. Z tego m.in. powodu nasza spółka zdecydowała się na współpracę z także z tym klubem – powiedział Jacek Janiszek, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A .

Klub LUK Politechnika Lublin dołączył tym samym do drużyn, (wśród nich szczypiorniści Azotów Puławy i piłkarze Wisły Puławy) oraz przedstawicieli innych dyscyplin, jak lekkoatletka – Malwina Kopron, którzy korzystają ze wsparcia Grupy Azoty Puławy. Prezes LUK Politechniki Lublin w umowie z nowym sponsorem strategicznym dostrzega szansę na dalszy rozwój klubu, który obecnie jest liderem Tauron 1. Ligi Siatkarzy.

Nie wszystko, co najważniejsze dla sportu dzieje się na stadionach, czy halach po heroicznej walce zawodników. Należy pamiętać, że zwykle to, co dzieje się na oczach milionów widzów, zaczyna się od zdarzeń bardziej kameralnych. Trwa bardzo dobry dla Nas czas. Powiększyło się grono przyjaciół Naszego Klubu. Pozyskaliśmy Partnera – sponsora strategicznego, który gwarantuje przede wszystkim spokój w realizacji odpowiedzialnie stawianych przed klubem celów. Chcę wierzyć, że nasza umowa to także przejaw zaufania w to, że my jako klub wyznajemy podobne wartości, co Grupa Azoty S.A. Wartości, które czynią Puławskie Azoty potentatem w swojej branży i wzorem realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu. Przez zdecydowaną większość naszej historii, mieliśmy szczęście do solidnych, wykazujących duże zrozumienie dla naszych ambicji, partnerów. Dziś wiem, że to szczęście wciąż jest przy nas, a klub teraz Historię tworzy Razem z Grupą Azoty Puławy i kroczy drogą, którą sobie wytyczył – podkreśla Krzysztof Skubiszewski, Prezes Zarządu Klubu LUK Politechnika Lublin.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przedstawiona dziś umowa może przynieść korzyści obu stronom porozumienia, a spodziewany rozwój Klubu pozwoli jeszcze mocniej nawiązywać do siatkarskich tradycji Lublina, zapoczątkowanych przez Mistrza Olimpijskiego – Tomasza Wójtowicza. – Cieszę się, że po raz pierwszy w historii Zakłady Azotowe Puławy stają się sponsorem naszego „sportu narodowego”, jakim jest siatkówka. Wsparcie dla klubu z miasta Tomasza Wojtowicza, niegdyś najlepszego siatkarza świata, jest ważnym sygnałem i dla sportu na Lubelszczyźnie i w Polsce . Jest też sygnałem dla firm państwowych i prywatnych, że warto inwestować w siatkówkę, bo to właśnie ona przynosi największe ekwiwalenty medialne dla sponsorów. Pieniądze na siatkówkę zwracają się! Dziękuję puławskim Azotom za tę decyzję ważną nie tylko dla Lubelszczyzny, ale też gratuluję zespołowi LUK Politechnika Lublin, że pozyskuje tak ważnego patrona. Jestem przekonany, że pomoże mu on w walce o najwyższe cele. Drużynie z miasta Tomka Wójtowicza nie wypada przecież inaczej! – zauważa Ryszard Czarnecki, Wiceprezes ds. międzynarodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

​Na wagę umowy między Grupą Azoty Puławy S.A i klubem LUK Politechnika Lublin oraz owocną synergię sportu i spółek Skarbu Państwa zwrócił także uwagę Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – Cieszę się, że dzisiaj mamy ten moment, w którym tak doświadczona spółka we wspieraniu sportu – Grupa Azoty Puławy – jeden z najważniejszych przedsiębiorców naszego regionu, stanie się partnerem strategicznym drużyny siatkarskiej LUK Politechnika Lublin, w tak kluczowym momencie kariery – w walce o PlusLigę. W tej walce taki partner jak Azoty Puławy to dodatkowe wsparcie nie tylko dla zawodników i trenera, ale także fanów lubelskiej siatkówki – podkreśla uwagę Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Klub LUK Politechnika Lublin został założony 26 sierpnia 2013 roku jako Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki. Obecnie drużyna przewodzi Tauron 1. Lidze Siatkarzy. W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zajęła trzecie miejsce na zapleczu PlusLigi.