Słabsi od Klubowego Mistrza Europy

W ramach 3 . kolejki PlusLigi przegraliśmy z wicemistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Gospodarze przystępowali do sobotniego starcia w roli zdecydowanych faworytów i od początku starali się narzucić swój styl gry. To im się udało, bo w pewnym momencie przewaga ZAKSY nad nami wynosiła siedem punktów.  Mimo tak wysokiego prowadzenia podopieczni Gheorghe Cretu zgubli swój rytm gry, a my coraz lepiej spisywaliśmy się na parkiecie. To doprowadziło do ciekawej i wyrównanej końcówki inauguracyjnego seta, w którym więcej zimnej krwi zachowali wicemistrzowie Polski, wygrywając do 22.

Drugiego seta rywale rozpoczęli zdecydowanie lepiej niż nasza drużyna. Mistrzowie Europy wyszli na prowadzenie 6:0, a po naszej stronie zabrakło argumentów, aby nawiązać równorzedną walkę z wyżej notowanym zespołem. Kędzierzynianie powiększali przewagę, która ostatecznie wyniosła aż dwanaście punktów. W trzeciej partii zawodnicy ZAKSY będąc na fali także dyktowali warunki gry. U nas brakowało dobrego przyjęcia i skuteczności w ofensywie. Gospodarze wykorzystywali każdy nasz błąd i spokojnie dowieźli wygraną do końca, zwyciężając w ostatniej odsłonie do 19.

Po dwóch wyjazdowych meczach czeka nas powrót na halę Globus. W piątek 22 października o godzinie 20:30 podejmiemy GKS Katowice. Bilety na to starcie dostępne są TUTAJ.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0 (25:22, 25:13, 25:19)

ZAKSA: Rejno, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Smith, Kaczmarek, Shoji (libero) oraz Huber, Kalembka, Kluth, Banach, Kozłowski, Staszewski.

LUK: Filipiak, Pająk, Nowakowski, Sobala, Włodarczyk, Katić,  Watten (libero) oraz Romać, Peszko, Gniecki, Wachnik.