Przed nimi ponownie tylko lider

MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 1:3 | 26.10.2019
MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 1:3 | 26.10.2019 | fot. Grzegorz Winnicki

Piątą wygraną z rzędu w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi mężczyzn zanotowali siatkarze LUK Politechnika Lublin, którzy w sobotnim meczu 7. kolejki pokonali MCKiS Jaworzno 3:1. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka ponownie zajmują pozycję wicelidera ligowej tabeli, ustępując jedynie Stali Nysa.

Tak to spotkanie podsumował trener LUK Politechnika Lublin: 

Wygraliśmy na trudnym terenie za trzy punkty. Bardzo cieszy to zwycięstwo, bo MCKiS Jaworzno to specyficzny rywal. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko być zadowolonym z tego i pracować dalej. Ponownie zajmujemy pozycję wicelidera ligowej tabeli i mamy powody do radości, ale nie możemy zapominać o tym, że to nie bierze się znikąd. Gramy naprawdę nieźle i cały czas musimy być skupieni oraz skoncentrowani na tym, żeby optymalizować naszą grę. To w tym momencie jest dla nas najważniejsze. Po tym meczu mógłbym wyróżnić Szymona Pałkę, który w drugim secie zmienił Sławka Stolca i pozostał na parkiecie do końca spotkania oraz Szymona Seligę, który w czwartej partii przy niekorzystnym dla nas wyniku posłał cztery bardzo dobre zagrywki. One pozwoliły nam wyjść na prowadzenie i uwierzyć w zwycięstwo za trzy punkty.

MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 1:3 (25:23, 24:26, 20:25, 22:25)

LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Radosław Sterna, Roman Oroń, Rafał Cabaj (libero) oraz Bartosz Zrajkowski, Jędrzej Goss, Kamil Szaniawski, Szymon Pałka, Szymon Seliga.

MVP: Damian Wierzbicki (LUK Politechnika Lublin).

 

STATYSTYKI