Przed nami 2021

Miniony rok dla LUK Politechniki Lublin był niezwykle udany. Pieczętuje go zdobycie medalu za zajęcia 3. miejsca w rozgrywkach I ligi siatkówki mężczyzn. Dla przypomnienia jest to medal zdobyty w naszym pierwszym sezonie na tym szczeblu. Niewątpliwe to największy sukces, ale to już było… W nowym roku czekają nas nowe wyzywania.

Jednym z nich jest awans do PlusLigi, a więc najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Aby tak się stało, nasi siatkarze muszą robić to, co teraz, a więc wygrywać mecze. O to powinniśmy być spokojni. Nasza drużyna w swoich szeregach ma nie tylko liderów, którzy znajdują się w czubie ligowych statystyk, lecz także godnych zastępców. Oni w każdym momencie potrafią wejść na parkiet i odwrócić losy meczu.

Nie możemy zapomnieć o tym, że w walce o awans do Ligi Mistrzów Świata wspierają nas: sponsorzy tytularni: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska, partnerzy techniczni: Woda Mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na Świecie, Takushi Ramen&Sushi. Natomiast w trakcie trwania sezonu udało nam się pozyskać nowego sponsora firmę LUXIONA Poland S.A., która również została sponsorem tytularnym grup młodzieżowych i partnera medycznego Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Zanim jednak nadejdzie decydujący moment sezonu 2020/2021 przed nami runda rewanżowa Tauron 1. Ligi oraz zaległy mecz 15. kolejki z BKS Visłą Bydgoszcz. Ten zaplanowano na 13 stycznia w Bydgoszczy. Natomiast rundę rewanżową rozpoczniemy już w najbliższą środę spotkaniem wyjazdowym z Mickiewiczem Kluczbork.

W styczniu czekają nas jeszcze trzy starcia, w tym jedno, na które szczególnie czekamy zarówno my, jak i nasi kibice. W przedostatni dzień pierwszego miesiąca 2021 roku przyjedzie do nas niepokonana drużyna BBTS-u Bielsko-Biała, która dotychczas jako jedyna z nami wygrała i to w stosunku 3:0. Było to w listopadzie ubiegłego roku. Szybko jednak wróciliśmy na zwycięskie tory, bo od tamtego czasu odnieśliśmy osiem zwycięstw z rzędu i wszystkie za trzy punkty. Dotychczasowe wyniki plasują nas na 2. miejscu w tabeli z 39 oczkami na koncie i imponującym bilansem w setach – 39:5. Wyprzedza nas o punkt jedynie BBTS, więc już teraz szykujemy się na zaciętą konfrontację, w której będziemy chcieli zrewanżować się rywalom. 

Co ważne, po tym starciu rozstaniemy się z Halą MOSiR na niespełna miesiąc. Kolejny ligowy mecz w domu rozegramy dopiero 27 lutego, a po drugiej stronie siatki stanie ZAKSA Strzelce Opolskie. 

Po nim już tylko pięć meczów rundy zasadniczej i walka w fazie play-off, która rozpocznie się 8 kwietnia, tuż po świętach wielkanocnych. Zrobimy wszystko, aby jej punkt kulminacyjny miał miejsce w pierwszej połowie maja podczas walki w wielkim finale Tauron 1. Ligi oraz że razem z Wami wspólnie będziemy celebrować awans, bo przecież Historię Tworzymy Razem!

Niech nowy, 2021 rok będzie dużo lepszy od poprzedniego!