Przed meczem z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

W czwartek, 12 listopada LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie w meczu 9. kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn. Przyjrzyjmy się naszemu rywalowi.

Drużyna ZAKSY w obecnym sezonie rozegrała dziewięć meczów. W trzech z nich odniosła zwycięstwa, a sześć razy musiała uznać wyższość rywali, co w ostatecznym rozrachunku daje jak na razie osiem punktów. W ostatniej kolejce zespół ze Strzelec Opolskich przegrał 0:3 z BKS Visłą Bydgoszcz. W szeregach przeciwników warto zwrócić uwagę na Filia Grygiela, który aktualnie jest najlepiej punktującym siatkarzem I-ligowych rozgrywek.

Z kolei dla nas to będzie dopiero drugi ligowy mecz rozgrywany na wyjeździe. W pierwszym z nich pokonaliśmy MCKiS Jaworzno bez straty seta. Natomiast w ostatniej kolejce wygraliśmy u siebie z Olimpią Sulęcin, również 3:0, co zapewniło nam czwarty triumf w sezonie 2020/2021. 

Zerkając w przeszłość, sezon 2019/2020 przyniósł dwa spotkania pomiędzy obiema drużynami. Pierwsze starcie miało miejsce w Strzelcach Opolskich, w listopadzie zeszłego roku. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. Natomiast rewanż w Lublinie był udany dla LUK i zakończył się wygraną także 3:0. 

Początek czwartkowego, a więc najbliższego meczu o godzinie 20:30. Transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport News.