Przed meczem z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

W sobotę zostanie rozegrana 24. kolejka Tauron 1. Ligi. W niej podopieczni Dariusza Daszkiewicza podejmą w Hali MOSiR ZAKSĘ Strzelce Opolskie. 

Zespół ze Strzelec Opolskich zajmuje 10. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi. Na swoim koncie ma 23 punkty, a więc o 30 mniej niż lider LUK Politechnika Lublin. Drużyna prowadzona przez Rolanda Dembończyka ostatni mecz w lidze rozegrała 3 lutego z BAS-em Białystok. Wynik to 3:1 dla ZAKSY. Ogółem, w sezonie 2020/2021 nasi najbliżsi przeciwnicy ośmiokrotnie świętowali triumf, a dwunastokrotnie zeszli z parkietu pokonani. 

Na innym biegunie znajduje się ekipa LUK Politechniki, która przewodzi w I-ligowej tabeli, a do sobotniego starcia przystąpi natchniona pewną wygraną w trzech setach nad eWinner Gwardią Wrocław. 

W pierwszej rundzie w bezpośredniej rywalizacji górą byli lublinianie, którzy w wyjazdowym meczu zwyciężyli 3:0. Powtórka tego wyniku mile widziana. 

Pierwszy gwizdek sędziego sobotniego spotkania o godzinie 15:00. Transmisja radiowa z komentarzem Emila Paliwody dostępna na naszym Facebooku.