Przed meczem z Avią Świdnik

W sobotni wieczór o godzinie 18:00 w Hali MOSiR dojdzie do Derbów Lubelszczyzny. W nich LUK Politechnika Lublin zmierzy się z Polskim Cukrem Avią Świdnik. 

Zespół prowadzony przez Witolda Chwastyniaka aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi i ma na swoim koncie 20 punktów. Rywale do sobotniego spotkania nie przystąpią w najlepszych nastrojach, bo są po dwóch porażkach (z BKS Vislą Bydgoszcz i KPS-em Siedlce). 

Nasza drużyna wyprzedza przeciwników o 16 punktów i jest faworytem sobotnich zawodów. Tym bardziej że do ostatniego meczu w roku podejdzie z zamiarem odniesienia ósmego zwycięstwa z rzędu. – Najważniejsze dla nas w tym meczu będzie zwycięstwo i z takim nastawieniem wyjdziemy na parkiet. Doceniamy oczywiście klasę rywala. W tym sezonie Avia postraszyła już przeciwników i widać, że to drużyna, która bardzo dobrze czuje się w meczach, w których nie jest faworytem. Musimy na to uważać i w pełni skoncentrować się na spotkaniu. Mecz derbowy rządzi się swoimi prawami, ale będę uczulał swoich zawodników na to, żeby walczyli o swoje od pierwszej do ostatniej piłki. Rok chcemy zakończyć zwycięstwem, a przy okazji sprawić naszym kibicom prezent pod choinkę – mówi trener Maciej Kołodziejczyk.

Transmisja radiowa z sobotnich Derbów Lubelszczyzny dostępna będzie na naszym Facebooku. Poprowadzi ją Emil Paliwoda.