Przed meczem z Asseco Resovią Rzeszów

Marzec 2022 roku rozpoczniemy od domowego meczu z Asseco Resovią Rzeszów. Został on zaplanowany na 4 marca na godzinę 20:30. 

Podopieczni Dariusza Daszkiewcza po 21 rozegranych meczach zajmują 10. miejsce w tabeli PlusLigi. Rzeszowianie natomiast plasują się na 7. lokacie i dotychczas rozegrali 20 spotkań, notując 10 zwycięstw i 10 porażek. 

Pierwszy meczu LUK Lublin i Asseco Resovii Rzeszów rozgrywany w ramach 9. kolejki PlusLigi ułożył się po myśli naszego zespołu. W  rozgrywanym na wyjeździe spotkaniu pokonaliśmy gospodarzy 3:1. Najlepszym zawodnikiem tego starcia był Jakub Wachnik. Nasz przyjmujący zakończył mecz z dorobkiem 19 oczek. 

Ostatni tydzień dla naszej drużyny był wolny od zmagań ligowych. W tym czasie odbywał się półfinał Pucharu Polski, z udziałem zespołu z Rzeszowa. W nim ekipa prowadzona przez Marcelo Mendeza uległa po tie-breaku Jastrzębskiemu Węglowi. 

Podchodzimy do meczu bardzo zadaniowo. Mamy wiele informacji na temat przeciwnika i postaramy się wykorzystać wszystkie jego słabości. Już raz to zrobiliśmy, a przed swoimi kibicami, wierzę, że będziemy jeszcze mocniejsi  – powiedział przed meczem Maciej Kołodziejczyk, II trener LUK Lublin.

Początek meczu o godzinie 20:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe) oraz 40 zł (bilety normalne). Wejście na halę od godziny 19:30. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport. Pamiętajcie, że każda osoba obecna na meczu oznacza 1 zł, który STS przekaże na cel charytatywny. Więcej o akcji #GotowiNaChallenge pisaliśmy TUTAJ.

Przypominamy, że każdy, kto na piątkowy mecz przyjdzie z naszym klaskaczem, ma zapewnioną darmową szatnię. Posiadanie klaskacza zostanie zweryfikowane przy wejściach.

Przed meczem przeprowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla narodu ukraińskiego, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Najważniejsze informacje o zbiórce znajdziecie TUTAJ.