Powtórzyć wynik. Zapowiedź meczu LUK – SKRA

13 listopada 2021 roku w późny wieczór część kibiców pewnie przecierała oczy ze zdumienia. Wszystko za sprawą naszego zwycięstwa nad PGE Skrą Bełchatów. W ramach 7. kolejki PlusLigi rywale prowadzili już 2:0 w setach, ale nie zdołali rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść i dość niespodziewanie to nasza drużyna cieszyła się ze zwycięstwa. Trzy miesiące później ponownie spotkamy się z zespołem z Bełchatowa i postaramy się o kolejne punkty. 

PGE Skra Bełchatów to zawsze topowy przeciwnik. Podopieczni Slobodana Kovaca aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów, co przekłada się na 13 zwycięstw i zaledwie pięć przegranych w sezonie 2021/2022. Ostatni raz w lidze zespół PGE Skry rywalizował w miniony weekend, kiedy to pokonał u siebie Projekt Warszawa 3:1. Rywale mają jednak za sobą mecz w ramach rozgrywek CEV i wygraną nad rumuńskim CSM Arcada Galati również 3:1. 

Patrząc w statystki najmocniejszą bronią bełchatowian są Karol Kłos – najlepiej blokujący siatkarz, który ma zapisanych 51 bloków oraz Mateusz Bieniek – najlepiej zagrywający zawodnik. Reprezentant Polski dotychczas posłał na drugą stronę siatki 43 asy serwisowe. 

My do piątkowej konfrontacji podchodzimy po przegranej w słabym stylu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. – Przeanalizowaliśmy to, co wydarzyło się w Iławie i wyciągnęliśmy wnioski z tego meczu. Teraz skupiamy się już tylko na spotkaniu ze Skrą Bełchatów, które będzie niezwykle wymagające – mówi Wojciech Sobala. 

Początek meczu o godzinie 20:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe)  oraz 40 zł. Osoby zaszczepione prosimy o posiadanie ze sobą paszportu covidowego. Wejście na halę od godziny 19:30. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.

Przypominamy, że każdy, kto na piątkowy mecz przyjdzie z naszym klaskaczem, ma zapewnioną darmową szatnię. Posiadanie klaskacza zostanie zweryfikowane przy wejściach.

Cały czas możecie przynosić na nasze mecze nakrętki. Zostaną one przekazane na zakup protezy ręki dla 26-letniego Adriana, którą stracił w wypadku samochodowym. Nakrętki będziecie mogli przekazać wolontariuszom, którzy będą na Was czekać w piątek od 19:30 przy wejściach Hali Globus. Zróbmy razem coś dobrego!