Pomoc dla Ukrainy

Walka o ocalenie życia jest powodem lepszym i dającym większą energię niż walka o zakończenie go. Cierpienie narodu ukraińskiego, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej, jest też naszym cierpieniem. W piątek, 4 marca przed meczem z Asseco Resovią Rzeszów przeprowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Te następnie trafią do lubelskiego oddziału PCK. 

Zbieramy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które w porozumieniu z lubelskim oddziałem PCK uporządkowane są od najbardziej kluczowych: 

– leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci oraz dorosłych,
– środki medyczne (m.in. opatrunki na rany, bandaże, bandaże elastyczne, opaski uciskowe, woda utleniona, wata)
– żywność dla dzieci i niemowląt (m. in. kaszki, mleko UHT długotrwałe, płatki do mleka, słoiczki dla dzieci, soki i musy dla dzieci, zupy instant),
– nowe butelki do karmienia,
– środki higieniczne i środki czystości (m.in. pieluchy, mokre chusteczki, podpaski, tampony, wkładki, szampony, żele, płyny do prania),
– naczynia jednorazowe,
– słodycze (m.in. batony energetyczne, rogaliki, knoppersy),
– kredki, flamastry i kolorowanki,

Zbiórka będzie prowadzona przed Halą Globus do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność busów, które zostaną zlokalizowane przy wejściach 1 i 2 od godziny 19:00. Ze względów logistycznych bardzo prosimy o przynoszenie posegregowanych i podpisanych juz rzeczy. 

Pokażmy w tym trudnym czasie solidarność z Ukrainą. Razem zwyciężymy!