Pokonać niepokonanych! Zapowiedź meczu LUK – ZAKSA

Gdy w maju 2021 roku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywała Klubowe Mistrzostwo Europy, śledziliśmy jej zmagania w… Bielsku-Białej. To właśnie tam rywalizowaliśmy z miejscowym BBTS-em w fianle Tauron 1. Ligi. Jaki jest finał tej historii? W sobotni wieczór w ramach 16. kolejki PlusLigi w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza podejmiemy zwycięzcę Ligi Mistrzów!

Napisać, że nasz zespół czeka bardzo trudne zadanie, to nic nie napisać. ZAKSA to także aktualny lider PlusLigi z kompletem zwycięstw na koncie i zaledwie sześcioma przegranymi setami. W pierwszym meczu rozgrywanym na terenie rywala podopieczni Gheorghe Cretu pokonali nas 3:0, w setach do 22, 13 i 19. Do Lublina przyjeżdżają po środowej porażce w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanowa 2:3. Natomiast w ostatniej ligowej kolejce wygrali ze Stalą Nysa, oczywiście bez straty seta. Bez wątpienia zdecydowanym faworytem sobotniego starcia są goście. W tym meczu nie mamy nic do stracenia. To nie jest też tak, że wyjdziemy na parkiet i przestraszymy się tych, którzy są po drugiej stronie. Mamy swoje atuty, które w tym sezonie już pokazywaliśmy i które teraz trzeba obowiązkowo wykorzystać – mówi Maciej Kołodziejczyk, II trener LUK Lublin. 

W poprzedniej kolejce wygraliśmy 3:1 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Czy uda nam się wygrać po raz drugi w tym tygodniu i sprawić niespodziankę? Przekonajmy się wspólnie! Początek meczu o godzinie 20:30. Bilety (w sprzedaży pozostały tylko dla osób zaszczepionych) można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 30 zł (bilety ulgowe)  oraz 40 zł.  Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.


Podczas spotkania ponownie przeprowadzimy akcję zbierania nakrętek. Zostaną one przekazane na zakup protezy ręki dla 26-letniego Adriana, którą stracił w wypadku samochodowym. Nakrętki będziecie mogli przekazać wolontariuszom, którzy będą na Was czekać w sobotę od 19:30 przy wejściach Hali Globus. Zróbmy razem coś dobrego!