Pójść za ciosem! Zapowiedz meczu Projekt – LUK

Czas na mecz w stolicy! W piątek siatkarze LUK Lublin zagrają w Hali Arena Ursynów z Projektem Warszawa. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 20:30. Zapraszamy na zapowiedź spotkania 5. kolejki PlusLigi!

Natchnieni pierwszym historycznym zwycięstwem w PlusLidze zamierzamy powalczyć o kolejne punkty. Przypomnijmy, przed niespełna tygodniem we własnej hali wygraliśmy z GKS Katowice 3:0. 

Projekt Warszawa to obecnie 4. zespół w tabeli PlusLigi z bilansem trzech wygranych i jednej porażki, co ostatecznie przekłada się na dziewięć punktów. Podopieczni Andrei Anastasiego, jako jedyni w tym sezonie pokonali Mistrza Polski – Jastrzębski Węgiel (3:2). Pozostałe zwycięstwa Projekt odniósł nad Cerrad Enea Czarni Radom (3:0) i Cuprum Lubin (3:1). Przegrana zespołu z Warszawy miała miejsce 23 października w starciu z Klubowym Mistrzem Europy – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2:3). 

Spodziewamy się trudnego meczu. Myślę, że drużyny z Warszawy nikomu nie trzeba przedstawiać. W Projekcie grają sami klasowi zawodnicy. Domyślam się, że rywale zaprezentują twardą siatkówkę, ale zapewniam, że my też zrobimy wszystko, aby wypaść jak najlepiej i po raz drugi z rzędu zapunktować w lidze – mówi Bartosz Filipiak, zdobywca statuetki MVP w starciu z GKS Katowice. 

Patrząc w dotychczasowe statystyki nie sposób obojętnie przejść obok rankingu najlepiej blokujących. Pierwsze i drugie miejsce zajmują odpowiednio Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona. “Cichy Pit” ma na swoim koncie 16 punktowych bloków, a jego klubowy kolega 15. Z kolei w czołówce najlepiej atakujących obecny jest Bartosz Kwolek – zdobywca 61 punktów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w rankingu najlepiej przyjmujących. W czołowej dziesiątce jest czterech naszych reprezentantów: Dustin Watten (60,56%), Jakub Peszko (60%), Milan Katić (55%) oraz Wojciech Włodarczyk (54,39%). Z pewnością jest to element, który zamierza wykorzystać nasz sztab szkoleniowy. 

Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30. Transmisja na antenie Polsatu Sport.