Podpromie zdobyte!

Świetna, konsekwentna gra i walka od początku do końca – oto niezawodny przepis na sukces. Nie wahaliśmy się z niego skorzystać i w efekcie z Rzeszowa wróciliśmy z pełną pulą punktów.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć. Ku naszej radości, to nasza Drużyna już w połowie seta wyszła na trzypunktowe prowadzenie 18:15. Mimo usilnych starań Rzeszowianie nie byli w stanie odebrać nam zwycięstwa w tej partii. Na szczególną pochwałę zasługuje tu Bartosz Filipiak, który atakował ze 100% skutecznością. Set zakończył się naszą wygraną 25:21.

Drugi set, to także pokaz waleczności obu zespołów. Niestety, to Rzeszowianom udało się odskoczyć na trzypunktowe prowadzenie. W żadnym momencie nie mogli się oni jednak czuć bezpiecznie, ponieważ nasza Drużyna nieustannie próbowała zniwelować przewagę gospodarzy. Ostatecznie jednak, to Resovia odniosła zwycięstwo w tym secie. Przegraliśmy 23:25.

Podrażnieni porażką w drugiej partii trzecią odsłonę spotkania rozpoczęliśmy maksymalnie zmotywowani i skoncentrowani. Od samego początku to nasza Drużyna dyktowała warunki. Szybko zdobyliśmy prowadzenie, którego nie daliśmy już sobie odebrać. Świetnie w ataku radził sobie Jakub Wachnik. Ostatecznie, Rzeszowianie musieli uznać naszą wyższość w tej partii. Wygraliśmy 25:22.

Czwarty set spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze wychodząc na prowadzenie 5:3. Jednak my nie zamierzaliśmy odpuszczać. Szybko doprowadziliśmy do remisu, a następnie wyszliśmy na prowadzenie 6:5. Daliśmy znak Rzeszowianom, że chcemy i możemy zdobyć pełną pulę punktów w tym spotkaniu. Powiększyliśmy naszą przewagę do trzech oczek i prowadziliśmy przez znaczną część seta. W końcówce gospodarze rzucili na szalę wszystkie swoje siły, ale nawet to nie było w stanie nas zatrzymać. Wygraliśmy 25:23. Tym samym w całym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jakub Wachnik.

Asseco Resovia Rzeszów – LUK Lublin 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Asseco: Muzaj, Drzyzga, Deroo, Kozamernik, Cebulj, Kochanowski, Zatorski (libero) oraz Bucki, Krulicki, Szerszeń, Woicki, Buszek, Tammemaa

LUK: Filipiak, Pająk, Wachnik, Włodarczyk, Nowakowski, Sobala, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać, Gniecki.