Po rewanż. Zapowiedź meczu Indykpol – LUK Lublin

Runda zasadnicza sezonu 2021/2022 wkracza w decydującą fazę. W niej w ramach 19. kolejki PlusLigi zagramy w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn. 

Z zespołem z Olsztyna mamy rachunki do wyrównania. W Lublinie, w naszym pierwszym meczu ulegliśmy rywalom 2:3, a było to 5 listopada. Od tego czasu w szeregach drużyny Indykpolu doszło do zmiany trenera. Włoskiego szkoleniowca Marco Bonittę zastąpił Argentyńczyk Javier Weber. W ogólnym rozrachunku olsztynianie zajmują 7. miejsce w tabeli, a na swoim koncie mają 26 punktów. Trzy ostatnie spotkania olsztynian kończyły się pięciosetowymi bojami, z czego dwa zakończone ich zwycięstwami.

Czeka nas bardzo trudny mecz. Przeciwnicy co prawda nie notowali ostatnio dobrych wyników i odbudowali się dopiero w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice, ale trzeba pamiętać, że mierzyli się z niezwykle wymagającym rywalami i teraz będą chcieli powrócić na ścieżkę zwycięstw. Wchodzimy w decydującą fazę sezonu, bo ciągle walczymy o wejście do fazy play-off i punktów szukamy wszędzie. Tak samo będzie w poniedziałek – mówi Maciej Kołodziejczyk, nasz II trener. 

Początek meczu w Iławie o godzinie 17:30. Transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport.