Po pierwsze punkty w sezonie! Zapowiedź meczu LUK – GKS

Wracamy do gry w Hali Globus! W najbliższy piątek podejmiemy GKS Katowice. Czas zdobyć pierwsze punkty w sezonie 2021/2022. 

Mało kto spodziewał się takiego startu sezonu GKS-u Katowice. Podopieczni Grzegorza Słabego po trzech rozegranych meczach mają na koncie 5 punktów, zdobytych w spotkaniach z Treflem Gdańsk (wygrana 3:2) i z Asseco Resovią Rzeszów (zwycięstwo 3:0). Pierwszej porażki siatkarze z województwa śląskiego doznali przed tygodniem, w konfrontacji z Aluron CMC Warta Zawiercie (1:3). Najlepiej punktującym zawodnikiem GKS-u jest Mistrz Europy z 2009 roku – Jakub Jarosz, który choćby w meczu przeciwko Resovii zdobył aż 27 punktów, a łącznie w tym sezonie ma ich już 62. 

My tegoroczne zmagania w Lidze Mistrzów Świata rozpoczęliśmy nienajlepiej, bo od trzech porażek, ale nie zamierzamy składać broni, ponieważ mamy swoje plusligowe cele.  – Wiadomo, jaka jest nasza sytuacja w tabeli i że jesteśmy zespołem, który ma swoje kłopoty. Przegraliśmy trzy spotkania na początek rozgrywek, z czego dwa w stosunku 0:3. Z kolei GKS Katowice zanotował świetny początek sezonu i do Lublina przyjedzie pewny swego. To nie będzie dla nas łatwy mecz, bo w PlusLidze takich nie ma, ale nie patrzymy na rywala, tylko na siebie – mówi trener Dariusz Daszkiewicz. 

Piątkowy mecz będzie szczególny nie tylko dla naszego szkoleniowca, ale także dla Jana Nowakowskiego i Dustina Wattena. Ta trójka w przeszłości reprezentowała barwy GKS-u Katowice. – Sentymentów nie będzie – zapowiada Dustin Watten, który przewodzi w stawce najlepiej przyjmujących zawodników.  

Spotkanie 4. kolejki PlusLigi odbędzie się w piątek, 22 października o godzinie 20:30. Bilety można zakupić TUTAJ oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport. Komentatorami będą Marek Magiera i Tomasz Wójtowicz.