Po Mikołajkowe zwycięstwo. Zapowiedź meczu LUK – Cerrad

O pierwsze zwycięstwo w grudniu powalczymy z Cerrad Enea Czarni Radom. Początek meczu w Hali Globus o godzinie 17:30. 

Czarni Radom to aktualnie 11. drużyna w PlusLigowej tabeli, która zdobyła osiem punktów. Podopieczni Jakuba Bednaruka wygrali z Treflem Gdańsk (3:1), Ślepskiem Malow Suwałki (3:1) i z Cuprum Lublin (3:2). To właśnie z Miedziowym siatkarze z Radomia rywalizowali w ostatniej kolejce. Dla przypomnienia, my w miniony weekend graliśmy w Rzeszowie, gdzie wygraliśmy z Asseco Resovią 3:1. 

Dla naszego zespołu niedzielne starcie będzie okazją do odniesienia czwartego zwycięstwa z rzędu. Nie będzie to jednak łatwe, jak przekonuje trener Dariusz Daszkiewicz. – Po ostatnich zwycięstwach nastroje w zespole są bardzo dobre i to pomaga w treningach. Nie możemy jednak patrzeć na to, co za nami, ale musimy skupić się na tym co przed nami. Czarni Radom postawią bardzo wysoko poprzeczkę, ale nic dziwnego, bo to wymagający zespół, co pokazał chociażby w ostatnim meczu wygrywając 3:2 z Cuprum Lubin. Jesteśmy przygotowani na dobrą grę rywali, ale też skupieni na swoich poczynaniach. Na pewno spodziewam się wyrównanego spotkania. 

Po drugiej stronie siatki stanie doskonale znany lubelskiej publiczności Paweł Rusin, który reprezentował barwy naszego Klubu w dwóch poprzednich sezonach i wspólnie z nami wywalczył awans do PlusLigi w sezonie 2021/2022. 

Mecz 10. kolejki PlusLigi odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godzinie 17:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.

Podczas spotkania przeprowadzimy zbiórkę słodyczy i zabawek dla potrzebujących dzieci z rodzin wielodzietnich, dzieci z domów dziecka oraz dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka zostanie przeprowadzona w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zachęcamy do przynoszenia słodyczy i zabawek, które będziecie mogli przekazać przy wejściach naszym wolontariuszom.