Pewny triumf w Jaworznie!

Drugie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odnieśli siatkarze LUK Politechniki Lublin, którzy w wyjazdowym meczu pokonali MCKiS Jaworzno 3:0.

W sobotni mecz obie drużyny weszły podobnie, ale w połowie seta to LUK zaczął dyktować warunki na parkiecie. Na tablicy wyników widniały rezultaty 16:12 i 22:16 dla gości. To przełożyło się na zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:21.

Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej. Lublinianie w połowie seta objęli prowadzenie 16:13, jednak gospodarze nie zamierzali odpuszczać i w końcówce doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie ta partia zakończyła się na przewagi 26:24, a decydujący punkt zdobył Jakub Wachnik.

Trzeci set to już dominacja podopiecznych Macieja Kołodziejczyka. Goście narzucili przeciwnikom swój styl gry i pozwolili im na ugranie zaledwie 14 “oczek”. Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Szymon Romać, zdobywca 19 punktów.

Kolejny mecz LUK Politechnika Lublin rozegra w Hali MOSiR z Krispolem Września (10 października, 18:00). Bilety na to spotkanie można nabyć tutaj.

MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 24:26, 14:25)

LUK: Wachnik (14), Romać (19), Sobala (1), Stajer (1), Pająk, Peszko (7), Majstorović (libero) oraz Durski, Szaniawski (1), Seliga (1), Sterna (6), Goss.